Jak zadbać o stan techniczny pojazdu ciężarowego? Czy warto posiadać retarder Telma?

ciezrowka

Posiadając flotę samochodową, która składa się w pojazdów ciężarowych, musimy przede wszystkim zadbać o to, aby były w dobrym stanie technicznym. Prowadzenie pojazdu ciężarowego jest o wiele bardziej skomplikowane i wymaga dużo doświadczenia, niż prowadzenie małego samochodu osobowego. Dobrą praktyką jest współpraca w odpowiednią doświadczonym auto z serwisem, wykonywanie badań technicznych, stosowanie dobrej jakości części. Szczególną uwagę warto zwrócić na retarder Telma.

Utrzymanie floty samochodowej wymaga regularnego dbania o jej stan techniczny, jak również stosowania nowoczesnych systemów do monitorowania pojazdów. Dzięki temu będziemy pewni, że wszystkie pojazdy, które wchodzą w skład floty, zawsze będą sprawne, będą amortyzowane w sposób prawidłowy, prawidłowo użytkowane.

Jeżeli zauważymy, że któryś pojazd wymaga pilnej interwencji, nie powinniśmy odkładać diagnostyki i naprawy na później, gdyż to może pogłębić usterkę, zwiększyć koszty naprawy, wyłączyć auto z użytkowania – co przyniesie od razu straty finansowe.

Bardzo istotny jest system hamowania. Retarder Telma, który popularnie zwany jest zwalniaczem, to dodatek, który znacząco i systematycznie wspomaga typowe hamulce w aucie ciężarowym. Zapobiega nadmiernemu wzrostowi prędkości na trasie, z którym możemy mieć do czynienia chociażby w trakcie jazdy ze wzniesienia. Warto posiadać sprawny retarder, współpracować z takimi serwisami, które zatrudniają doświadczone osoby i posiadają niezbędny sprzęt do diagnostyki, naprawy, regeneracji.

Zobacz także: https://opiniotworczy.pl/jakie-sa-zalety-posiadania-retardera-telma/

Jakie zalety ma posiadanie retardera Telma w samochodzie?

Retarder to praktyczne rozwiązanie stosowane w różnego typach pojazdach ciężarowych, które w znaczący sposób zwiększa komfort fizyczny i psychiczny jazdy, jak również pozytywnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

Tradycyjne hamulce tarczowe i bębnowe radzą sobie dobrze z dużą masą pojazdu, jednak nie w każdych warunkach. Możemy sobie wyobrazić sytuację, gdy w pełni załadowane auto zjeżdżając ze wzniesienia nabiera dużej prędkości i nie mamy możliwości szybkiego jej zmniejszenia, zatrzymania pojazdu. Możemy więc spowodować wypadek, uszkodzić pojazd i towar, a także pozbawić siebie i innych życia. Posiadanie retardera to znaczące zwiększenie bezpieczeństwa, oczywiście pod warunkiem, że działa prawidłowo i jest odpowiednio serwisowany. Kompleksowym serwisem retarderów Telma zajmuje się firma https://renz.pl/

Polecane

Dodaj komentarz