Zalety gry w tenisa – dyscyplina doskonała?

gra w tenisa

Wiele kobiet zaczyna trenować wybrany przez siebie sport w jednym, konkretnym celu. Tym celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawa wyglądu figury.  To naprawdę fantastyczny sposób, tylko przy okazji nasuwa się jedno pytanie… Jaką dyscyplinę wybrać? Często wybieranym sportem jest tenis, a to za sprawą jego świetnego wpływu na ciało. Jakie są jego wszystkie zalety?

Wpływ na zdrowie i sylwetkę

Godzina gry w tenisa pomaga spalić średnio około 450 kcal. Oprócz tego ruchy wykonywane w trakcie rozgrywki angażują wszystkie mięśnie ciała, zatem wpływają korzystnie na rozbudowę muskulatury i pozwalają szybciej pozbyć się tłuszczu. Co więcej, wraz z regularnymi treningami, zwiększa się ogólna wydolność tlenowa organizmu. Daje to pozytywne efekty w kontekście pracy serca, układu nerwowego i oddechowego. Regularne treningi w tenisa pozwalają rozwinąć zwinność, szybkość i umiejętność taktycznego myślenia. To bardzo dużo korzyści jak na jedną dyscyplinę!

Gra w tenisa – dobra zabawa!

Co jest równie ważne, a może nawet i najważniejsze, jeśli chodzi o grę w tenisa? Oczywiście to, że to świetna zabawa, pozwalająca zredukować poziom stresu i oczyścić umysł z różnych zmartwień. Dodatkowo, można ćwiczyć razem ze swoimi przyjaciółmi lub rodziną z uwagi na to, że tenis umożliwia również grę w parach „dwóch na dwóch”. Aktywność fizyczna zawsze jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Tym bardziej, jeśli można ją praktykować w towarzystwie innych ludzi. Warto wspomnieć, że rywalizacja podczas gry wpływa na rozwój pewności siebie i kształtuje charakter. To ważny element, jeśli chodzi o pracę nad figurą i swoją mentalnością.

Co na start?

Wiele osób zapewne zastanawia się, co jest potrzebne, by rozpocząć swoją przygodę z grą w tenisa. Z całą pewnością numerem jeden będzie tutaj prawidłowo dobrana rakieta. Warto spędzić trochę czasu nad jej wyborem, ponieważ ma ona największy wpływ na komfort gry. Bardzo ważny okazuje się także odpowiedni strój do tenisa. Takie ubranie nie może krępować ruchów, jednocześnie musi być dość przewiewne i wygodne. To samo tyczy się butów. Sklep Decathlon oferuje całkiem spory asortyment tychże strojów. Można tam również znaleźć doskonałe rakiety tenisowe znanych i sprawdzonych marek. Gdy już cały sprzęt zostanie skompletowany, nie pozostaje nic innego, niż iść na kort i z kimś zagrać. Na początek warto jednak wziąć kilka lekcji z profesjonalistą, który szczegółowo objaśni podstawowe reguły gry. 

Podsumowanie

Gra w tenisa daje bardzo dobre rezultaty, jeśli chodzi o poprawę sylwetki. Za sprawą tej dyscypliny można zgubić zbędne kilogramy, ćwiczyć szybkość i koordynację ruchową, a przede wszystkim uwolnić się od wszelkich stresów dnia codziennego. Tenis to również świetna zabawa i doskonały pomysł na spędzanie czasu wolnego z rodziną i przyjaciółmi. Sport ten nie wymaga dużych nakładów finansowych, co jest kolejnym plusem. Daje niesamowite korzyści prozdrowotne, zatem warto chwycić rakietę w dłoń i udać się na kort.

Polecane

Dodaj komentarz