Jak w dobie drogich materiałów sprawnie oszczędzać na produkcji części?

czesci maszyn

Produkcja wysokiej jakości, a przede wszystkim zgodnych z założeniami technicznymi oraz projektem wymaga od wykonawcy po pierwsze posiadania odpowiedniego zaplecza technicznego, a po drugie stosowania bardzo dobrej jakości materiałów. Niestety z roku na rok koszty rosną. Istnieją jednak sposoby na to, aby produkować części zamienne do maszyn, komponenty, elementy konstrukcyjne przede wszystkim dobrze. Kluczowe jest zastosowanie takiej obróbki, która zminimalizuje straty materiałowe.

Trudno o sytuację, w której nowoczesny zakład produkcyjny, wyposażony w pełni automatyczną linię produkcyjną oraz drugą, do konfekcjonowania, a także innego typu maszyny nie będzie miał swobodnego dostępu do części zamiennych. To sytuacja nie tylko niekomfortowa, ale przede wszystkim niebezpieczna z punktu widzenia działalności przedsiębiorstwa. Dlaczego? Można sobie wyobrazić, że każda usterka bądź poważniejsza awaria może doprowadzić do tego, że produkcja w firmie będzie wstrzymana.

Precyzja cięcia

Różnego typu elementy do maszyn obecnie pozyskuje się w procesie kompleksowej obróbki metali. CNC, bo o tej technologii mowa pozwala na to, aby dokonywać różnego rodzaju działać, które są szybkie, precyzyjne, zgodne z projektem.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że cięcie laserowe może być powszechnie stosowane w przypadku najróżniejszych materiałów. Główne zalety to:

– możliwość łatwego zaprogramowania lasera,
– skuteczność cięcia materiałów o różnej grubości i strukturze,
– możliwość cięcia wielokierunkowego,
– możliwość wycinania praktycznie dowolnych kształtów,
– brak zmiany parametrów technicznych materiału,
– brak uszkodzenia krawędzi.

Zobacz także: https://ikobieta.pl/jak-w-dobie-drogich-materialow-sprawnie-oszczedzac-na-produkcji-czesci/

Oszczędność materiału

Obecnie ceny stali są bardzo wysokie, a to przekłada się oczywiście na wysokość produkcji. Aby obniżyć koszty oraz utrzymać je po prostu na odpowiednim poziomie, warto stosować właśnie taką technologię i metodę obróbki, która pozwoli na maksymalne wykorzystanie jednego arkusza blachy przy minimalnych stratach. Cięcie laserowe dzięki swojej precyzji oraz powtarzalności doskonale wpisuje się w te założenia. Możemy ciąć, produkować elementy, jednocześnie nie kupując przesadnie dużej ilości materiałów.

Polecane

Dodaj komentarz