Jak usunąć worki pod oczami?

worki pod oczami

Workami pod oczami nazywamy obrzęki, które pojawiają się w okolicy oczu i są efektem nadmiernego zmęczenia lub niewyspania. U starszych osób są naturalnym objawem starzenia się i utraty jędrności skóry. Obrzękom sprzyja brak odpowiedniego nawodnienia, a także niezdrowa dieta bogata w produkty wysokoprzetworzone. Na szczęście worki pod oczami bardzo łatwo usunąć.

Skąd się biorą worki pod oczami?

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, szybko traci jędrność przez rzadkie rozmieszczenie w niej kolagenu. Jest też bardzo wrażliwa na oddziaływanie czynników zewnętrznych i podrażnienia. Worki pod oczami to najczęściej wynik nieodpowiedniego trybu życia. Nadmierny stres, przemęczenia, praca w nocy, dieta pełna fast foodów, to wszystko skutkuje obrzękiem dolnej powieki. Spożywanie dużej ilości soli, cukru, kawy i alkoholu powoduje zatrzymywanie wody. Organizm stara się oszczędzać wodę, więc magazynuje ją w tkankach, co wywołuje obrzęk. Jednak worki pod oczami mogą być też oznaką choroby, np. układu krążenia, nerek, oznaką cukrzycy czy niedoczynności tarczycy. Niektóre leki oraz zaburzenia hormonalne także wpływają na tworzenie się obrzęków pod oczami. Niezależnie od przyczyny, istnieje kilka prostych sposobów na usunięcie worków pod oczami.

Worki pod oczami – jak się ich pozbyć?

Chcąc codziennie rano budzić się bez worków pod oczami, trzeba zadbać o zdrowy styl życia. Przede wszystkim poświęcajmy na sen minimum 7 godzin, by unikać niedoboru snu i zmęczenia. W nocy lepiej trzymać głowę nieco wyżej, co zapobiegnie gromadzeniu się limfy w tkance pod oczami. Nadmierne objadanie się przed snem nie jest wskazane, gdyż organizm będzie musiał zużyć energię na trawienie, zamiast na odpoczynek i regenerację. Potrawy wysokoprzetworzone, bogate w sól, cukier i tłuszcze, zastąpmy posiłkami z dużą ilością warzyw i owoców. Wypijajmy codziennie, co najmniej 2 litry płynów, najlepiej jeśli będzie to woda, soki wyciskane z owoców lub ziołowa herbata. Dobrze nawodniona skóra będzie wyglądała zdrowo i bardziej promiennie. Wieczorem pamiętajmy o demakijażu, ponieważ dokładne oczyszczenie poprawia kondycję skóry. Starannie dobierajmy kosmetyki i ich składy, gdyż worki pod oczami mogą stanowić reakcję alergiczną lub być wynikiem podrażnienia wrażliwej skóry pod oczami. W sklepach dostępne są również specjalne żele i plastry niwelujące worki pod oczami. Jeśli chcemy szybko pozbyć się obrzęku, najlepiej zadziała niska temperatura, wystarczy zastosować pod oczy kostki lodu. Maseczka ze świeżych ogórków oraz okłady z torebek czarnej herbaty wykazują działanie łagodzące i pomogą ukoić opuchniętą skórę. Skórę wokół oczu można codziennie masować i oklepywać, by wzmocnić jej struktury i naczynia krwionośne.

Wszystkie te metody pomogą uporać się z workami pod oczami i zapewnią skórze piękny, świeży wygląd. Dbajmy o siebie, bo skóra to zwierciadło tego jak się czujemy i jaki tryb życia prowadzimy. Odpoczynek, zdrowa dieta i odpowiednia pielęgnacja sprawią, że obrzęki pod oczami znikną na zawsze.

Polecane

Dodaj komentarz