Wakacje we Włoszech — aromatyczne jedzenie, rajskie plaże i perełki architektury

wycieczka

Włochy to ulubione miejsce urlopowiczów, oferujące pyszne jedzenie, zabytkowe miasta, piękną przyrodę i jeziora, ośnieżone szczyty, surowe wybrzeża, niezliczone muzea, przyjaznych mieszkańców i konkurencyjne ceny. Lista powodów, dla których warto wybrać wakacje właśnie w tym kraju, jest naprawdę długa. Oto część z nich.

Pyszna włoska kuchnia

Jednym z głównych powodów, dla których jedziemy na wakacje do Włoch, jest pyszne jedzenie. Każdy region ma swoje własne specjały, ale gdziekolwiek pojedziemy, z pewnością odkryjemy wiele bogactw wspaniałej włoskiej kuchni. Od pysznych owoców morza w Wenecji, Cinque Terre i na Sycylii, po domowe makarony w Toskanii, włoska kuchnia nas na pewno nie zawiedzie.

Skosztujmy pysznych kiełbasek, prosciutto i serów przy okazji typowego antipasti oraz makaronu pesto w Cinque Terre, miejscu narodzin tej potrawy z bazylii, czosnku, orzeszków piniowych i oliwy z oliwek. Osoby, które kochają pizzę, powinny wybrać się do regionu Kampania na prawdziwą pizzę neapolitańską. A na deser wybrać tiramisu lub panna cottę. Nie zapomnijmy też o słynnym gelato, czyli tradycyjnych włoskich lodach. Włochy to prawdziwy raj dla smakoszy.

Rajskie plaże

Ze względu na swój szczególny kształt, Włochy cieszą się wspaniałym wybrzeżem, które oferuje jedne z najlepszych europejskich plaż. Jeśli musimy wybierać spośród tych wszystkich pięknych miejsc, najlepiej zacząć od drobnego piasku i turkusowych wód archipelagu Maddalena lub Costa Smeralda na Sardynii. Z kolei Sycylia oferuje Wyspy Pelagie, które zachwycą podróżnych turkusową wodą, białymi piaszczystymi plażami i wioskami rybackimi. Aby odkryć dziewiczy i niezamieszkany raj, warto odzwiedzić Lampione. Wyspy Pelagie Lampedusa, Lampione i Linosa leżą między Sycylią a Tunezją i wyróżniają się spokojną atmosferą wiosek rybackich i rezerwatów przyrody. Plaże w tych rejonach są naprawdę wspaniałe.

Zobacz także: https://notorius.pl/3-powody-dla-ktorych-warto-wybrac-wakacje-last-minute/

Perełki architektury Włoch

Tworząc listę, miast które powinniśmy odwiedzić, wybierając się na wakacje we Włoszech, Rzym zdecydowanie powinien zająć w niej wysoką pozycję. Nie ma na świecie drugiego miasta, które można byłoby z nim porównać. To wyjątkowe miejsce pełne jest ruin i zabytków. Jego historyczne centrum jest ważnym stanowiskiem archeologicznym. Przechodząc przez Koloseum i Forum Romanum, gdzie rządziły postacie historyczne, takie jak Romulus, czy Juliusz Cezar przeniesiemy się do zupełnie innej epoki.

Nie tylko Rzym jest wspaniałym miejscem dla miłośników historii: całe Włochy są pełne pięknych zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. W tym kraju znajduje się więcej obiektów światowego dziedzictwa UNESCO niż w jakikolwiek innym kraju na świecie. Tutaj podróżni mogą odwiedzić 47 miejsc światowego dziedzictwa kulturowego oraz stanowiska archeologiczne w Pompejach, czy Herkulanum. Wakacje we Włoszech znajdziemy na https://www.traveligo.pl/.

Polecane

Dodaj komentarz