Odszkodowania – komu przysługują?

prawnik

W ciągu codziennego życia może wydarzyć się całe mnóstwo sytuacji, w wyniku których zostaniemy poszkodowani nie z naszej winy i z tego tytułu przysługuje nam odszkodowanie. Często jednak wywalczenie go nie jest takie proste. Komu przysługują odszkodowania i dlaczego warto zatrudnić prawnika, który pomoże nam zwiększyć szanse na jego uzyskanie?

Gdzie odszukamy prawnika, który pomoże nam uzyskać odszkodowanie?

Chcąc znaleźć odpowiedniego prawnika, którego specjalnością są odszkodowania we Wrocławiu musimy pomyśleć nad odpowiednim sposobem szukania go. W tej kwestii bardzo skuteczny może okazać się na przykład internet, gdyż z jego pomocą prawników takich jak adwokaci, czy też radcy prawni, którzy pomogą nam uzyskać należące się nam odszkodowanie jest naprawdę sporo.

Bardzo ważne szukając prawnika od odszkodowań jest sprawdzenie tego, czy oferuje on również reprezentowanie przed sądem we Wrocławiu. Może się bowiem okazać, że odszkodowania nie można uzyskać polubownie, przez co bez pomocy utalentowanego prawnika możemy sobie po prostu nie poradzić.

Komu przysługują odszkodowania?

Jednym z najczęstszych przypadków, gdy przysługuje nam odszkodowanie jest wypadek komunikacyjny lub szkoda komunikacyjna. Jeśli to my jesteśmy poszkodowani mamy prawo do otrzymania zadośćuczynnienia z tytułu OC sprawcy, lecz zarówno sprawca szkody komunikacyjnej, jak i jego ubezpieczyciel niekoniecznie jest tak chętny do wypłacenia nam odszkodowania lub wypłacenia nam kwoty, która faktycznie nam się należy w związku z zaistniałą szkodą.

Odszkodowania można jednak uzyskać również z tytułu na przykład odwołanego lub zmarnowanego lotu, czy też anuloawnej wycieczki, szkód w rolnictwie lub podróży, przy wywłaszczeniach, w razie błędu w sztuce lekarskiej czy też w razie wypadków przy pracy. Wszystkie te wydarzenia mogą nam pozwolić na uzyskanie odszkodowania, dzięki któremu uda nam się na przykład odzyskać utracone lub uszkodzone rzeczy należące do nas takie jak na przykład samochód osobowy.

Polecane

Dodaj komentarz