Stomatologia dziecięca – jak znaleźć dobry ośrodek?

Wizyty u dentysty bywają powodem stresu u dorosłych. Tym bardziej dzieci źle się czują w gabinecie lekarskim. Stomatologia dziecięca to trudna specjalizacja także dla samych lekarzy. Czym kierować się przy wyborze godnej zaufania kliniki stomatologii dziecięcej?

Kim jest dobry stomatolog dziecięcy?

Specjalizacja medyczna, jaką jest stomatologia dziecięca, wymaga połączenia fachowej wiedzy medycznej z psychologiczną. Takie osoby działają na szczęście w całej Polsce. Osoby z centralnej części kraju zainteresować może stomatologia dziecięca w Łodzi.

Dobry dentysta to osoba, która wykazuje się dużą empatią w stosunku do dzieci. Lekarz powinien odznaczać się również poczuciem humoru. Zabawny doktor wzbudzi w dziecku sympatię, podczas gdy poważny jedynie strach.

W Klinice Uśmiechu pracują medycy o wieloletnim doświadczeniu w leczeniu zębów u najmłodszych. Oprócz leczenia zębów rodzice mogą skorzystać z wielu innych zabiegów dla najmłodszych.

Jaki zakres usług powinien oferować ośrodek stomatologii dziecięcej?

Godna polecenia klinika stomatologii dziecięcej powinna oferować jak najszerszy zakres usług. W pierwszej kolejności dostępne powinny być zabiegi często wykonywane u maluchów. Dla przykładu usuwanie ósemek w Łodzi możliwe jest właśnie w Klinice Uśmiechu.

Rodzicom zaleca się ponadto, by zęby ich dziecka poddać np. fluoryzacji i lakowaniu. Standardowym zabiegiem jest też usuwanie mleczaków. Wiele dzieci ma problem ze zgryzem. Dobra klinika stomatologii dziecięcej powinna więc oferować również usługi ortodonty.

Kiedy rodzic może przyjść z dzieckiem do kliniki dentystycznej?

Do dentysty można przyprowadzić już dwuletnie dziecko. Wczesne wykrycie ewentualnych chorób zębów pozwala usunąć je szybko, ograniczając ból powstały podczas zabiegu. Niezbędne są też cykliczne, kontrolne wizyty.

Dzięki regularnym kontrolom rodzic ma pewność, że stałe zęby dziecka będą rosły prawidłowo. W ten sposób ogranicza się też ryzyko pojawienia się wad zgryzu. Nieleczone zęby mogą ponadto prowadzić do pojawienia się wad wymowy.

Polecane

Dodaj komentarz