3 powody, dla których warto stosować kremy BB

krem bb

Krem BB to bardzo ciekawy kosmetyk, po który sięgamy coraz częściej i chętniej. Duża w tym zasługa lekkiej formuły popularnych kremów koloryzujących, która pozwala jeszcze lepiej zadbać o naszą cery i nieco ją odciążyć. Moda na kremy BB, choć zapoczątkowana w Azji, szturmem podbiła zagraniczne rynki i nic nie wskazuje na to, aby ich popularność miała w najbliższych latach słabnąć. Zatem dlaczego warto używać kremów BB?

Kremy BB – produkty o szerokim działaniu

Kremy koloryzujące, których w polskich drogeriach wciąż przybywa, wyróżniają się wielofunkcyjnym charakterem. Co to oznacza w praktyce? Krem BB pozwala nie tylko wyrównać koloryt skóry czy przykryć drobne niedoskonałości cery, ale przede wszystkim widocznie poprawić jej kondycję. Kremy BB bardzo często łączą w sobie cechy kremów nawilżających i regenerujących oraz podkładów, co wydaje się być jednym z najlepszych rozwiązań kosmetycznych dostępnych obecnie na rynku. Stosując kremy BB na co dzień zdecydowanie łatwiej dopilnować optymalnego poziomu nawodnienia skóry twarzy niż używając ciężkich i wysuszających podkładów.

Krem BB – naturalne krycie

W trendach makijażowych widać wyraźne zamiłowanie do efektu naturalnego „glow” na skórze, co też wpłynęło na większe zainteresowanie lekkimi kremami koloryzującymi. Większość produktów z tej kategorii daje niewielkie czy średnie krycie, co dodaje makijażowi pożądanej lekkości i świeżości. Co bardzo istotne, używając kremu BB nie trzeba się martwić o nałożenie zbyt dużej ilości kosmetyku na twarz, bowiem nie grozi to nieestetycznym odcięciem przy brodzie czy efektem „ciastka”, o co przy stosowaniu podkładów przecież bardzo łatwo. Wiele kobiet rezygnuje z ciężkich fluidów na rzecz ultralekkich kremów BB z jeszcze jedno powodu – są niemal niewyczuwalne na skórze, co w kontekście całodziennego makijażu zapewnia optymalny komfort noszenia.

Krem BB łatwo dopasować do koloru skóry

Przeglądając drogeryjne półki w poszukiwaniu kremu BB dość mocno rzuca się w oczy ograniczona liczba dostępnych odcieni produktu. Sytuacja nie dotyczy tylko wybranych producentów kosmetycznych, a całej kategorii produktowej. Nie ma tutaj jednak mowy o zaniedbaniach. Uboższa gama kolorystyczna kremów BB wynika z ich cennych właściwości, które pozwalają dopasować się do naszego naturalnego odcienia skóry. Jest to ogromne udogodnienie dla wszystkich miłośniczek makijażu, a zwłaszcza tych, które zazwyczaj mają spore trudności z zakupem podkładu o idealnym kolorze.

Polecane

Dodaj komentarz