Jak dbać o skórę pod oczami? Na co zwrócić uwagę?

pielegnacja skory pod oczami

Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i wymaga odpowiedniego podejścia do tematu pielęgnacji. Co istotne, pierwsze oznaki starzenia pojawiają się na niej stosunkowo szybko, więc warto zadbać o nią już po ukończeniu 20. roku życia. Nie bez znaczenia na jej jędrność i łady wygląd ma prowadzony przez nas tryb życia. Jeśli żyjesz w permanentnym stresie lub nie dbasz o odpowiednią higienę snu, wówczas możesz przyczynić się do szybszego pozbawienia skóry młodego wyglądu. Pod oczami pojawią się ponadto opuchlizny lub nieestetyczne cienie.

Czym się charakteryzuje skóra pod oczami?

Skóra pod oczami jest cienka i bardzo delikatna. Nie bez znaczenia dla niej jest to, że nie pozostaje mocno nawilżona, a wręcz można powiedzieć, że zdecydowanie za mało. Bardzo ważne w szybszym pojawianiu się na niej zmarszczek jest to, że jest ona w ciągłym ruchu, więc można z powiedzeniem powiedzieć, że dodaje nam lat. Zdradza ona nie tylko nasz wiek, albo wręcz dodaje nam lat, ale także zdecydowanie sprzyja pokazywaniu jak mocno dbamy o sen, albo to czy pracujemy zbyt dużo lub prowadzimy stresujący tryb życia.

Skóra pod oczami wymaga specjalnej pielęgnacji

Po pierwsze i bardzo ważne, musimy zdać sobie sprawę z tego, że skóra pod oczami wymaga odpowiednich, dedykowanych jej kosmetyków. Mowa tu zarówno o tych które służą do demakijażu, jak również różnej maści kremów czy też maseczek. Koniecznie, każdego wieczoru dbajmy o to, aby prawidłowo zmyć makijaż. Nic nie działa gorzej na skórę niż jego pozostałości, bez względu na to czy mówimy o strefach znajdujących się pod oczami czy też o pozostałych. Można do tego użyć zarówno mleczka dwufazowego, jak również mleczka. Bardzo ważne jest to, aby nasze kosmetyki na które postawimy nie zawierały ani substancji zapachowych ani też silnie działających na oczyszczanie. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się te, które nastawione są na pielęgnację skóry, jak również nawilżenie. Kolejna ważna kwestia – staraj się nie obciążać skóry, nie rozciągaj jej i nie trzyj. To działa na nią wręcz destrukcyjnie.

Jakie kremy pod oczy wybrać?

Istotne jest to, aby kremy dedykowane pielęgnacji skóry wokół oczu zawierały składniki odżywcze i nawilżające. Sięgajmy raczej po kremy mało tłuste, aby nie obciążać dodatkowo i tak bardzo cienkiej skóry. Jeśli oczy są wrażliwe, w tym także skłonne do pojawiania się alergii, to bardzo ważne jest to, aby koniecznie zwrócić uwagę na skład kosmetyku, a najlepiej sięgać po te, dedykowane skórze wrażliwej. Jeśli chodzi o wygładzenie, to idealnie wpisują się w nie składniki takie jak: witamina E, witamina A, przeciwutleniacze, jak również koenzym Q10.

Polecane

Dodaj komentarz