Czy kolorowe marynarki można uznać za modny wybór?

modne marynarki

Nasze stylizacje często dobierane są nie tylko względem okazji, na której pojawiamy się w danym stroju, ale są również dopasowane do naszych osobistych upodobań. Są osoby, które niekoniecznie dobrze czują się w basicowych ubraniach. Jeżeli zależy nam na ekstrawagancji, to są sposoby, aby przemycić ją także do naszego stroju. Czy w tym przypadku sprawdzą się również kolorowe marynarki? Dlaczego coraz częściej widujemy tego rodzaju modele na sklepowych półkach i czy warto w nie inwestować?

Kiedy nosimy marynarki?

Marynarki są elementem ubioru najczęściej kojarzonym z męską garderobą. Ale noszą je także panie i to niezwykle często. Na pewno sprawdzają się doskonale zarówno podczas ważniejszych uroczystości oraz oficjalnych okazji, ale też w codziennych stylizacjach. Okazuje się więc, że marynarki są niezwykle uniwersalne. Nosimy je w różnych zestawieniach, wybieramy przeróżne modele (zarówno te dopasowane, jak i oversize) i cenimy sobie ich obecność w naszej szafie.

Marynarki mogą być częścią garnituru, ale zazwyczaj funkcjonują poza tym zestawem. Panowie szczególnie upodobali sobie warianty sportowe, które okazują się być niezwykle wygodne.

Czy kolorowe marynarki są modne?

Można jednak zauważyć, że w sklepach coraz więcej jest marynarek w niecodziennych kolorach. Nie jest to już tylko czerń, biel, brąz, szarość czy granat. Na wieszakach rozgościły się modele zielone, burgundowe, żółte czy nawet różowe. Wybór jest tutaj naprawdę szeroki i tak naprawdę każdy mężczyzna (ale też kobieta) znajdzie coś dla siebie. Czy można więc powiedzieć, że to ostatni krzyk mody?

Trendy zmieniają się z sezonu na sezon, ale niektóre elementy pozostają ponadczasowe. Okazuje się, że mowa tutaj także o kolorowych marynarkach. Wiele zależy jednak od tego, z czym postanowimy je zestawić. Ważne będą nie tylko koszule czy spodnie, ale również i buty. Z łatwością stworzymy zarówno ekstrawagancki look, jak i ten nieco bardziej stonowany (mimo zastosowania wyrazistych barw, ale poprzez dobór klasycznych krojów).

Kolorowe marynarki a pasujące do nich spodnie

Kolorowe marynarki mogą występować jako wzorzyste, przyciągające uwagę elementy ubioru. Zdarza się, że możemy kupić pasujące do nich spodnie i zyskać tym samym niecodzienny garnitur. Jeżeli natomiast kupujemy taką marynarkę pojedynczo, to zazwyczaj zaleca się, aby dolna część garderoby była nieco bardziej stonowana. Co więc wybrać? Mogą być to jednokolorowe, dopasowane spodnie.

Pamiętajmy, aby w miarę możliwości zachować spójność naszego stroju. Dlatego zestawiajmy ze sobą te kolory i wzory, które widujemy od lat na wybiegach mody. Kroje także powinny być zbliżone. Co to oznacza? Jeżeli nie chcemy popełnić modowej wpadki, starajmy się wybierać raczej klasyczne warianty.

Spodnie, które nie będą odciągały uwagi od górnej części stroju będą w neutralnych kolorach. Warto wybrać między innymi czerń, brąz czy granat. Coraz częściej widzi się także spodnie w kolorze szarym. Aby jednak cała stylizacja pozostała spójna, kolejnym krokiem będzie dobór pasującej koszuli oraz butów.

Polecane

Dodaj komentarz