Chirurgia laserowa Wrocław – pożegnaj okulary raz na zawsze

lekarz

Okulary bywają bardzo uciążliwe – parują przy gwałtownych zmianach temperatury, widok mogą też przysłonić krople deszczu, a już z całą pewnością nie nadają się do uprawiania intensywnych sportów czy pływania. Soczewki to nieco bardziej komfortowa opcja, ale potrafią wysuszać oczy i trzeba przykładać uwagę do ich codziennej pielęgnacji. Remedium na te problemy może być chirurgia laserowa. Wrocław sięga po trwałe efekty. Sprawdź, na czym polega zabieg.

Chirurgia laserowa – Wrocław i jego mieszkańcy korzystają z nowoczesnych metod

Wady wzroku są obecnie jednymi z najpowszechniejszych schorzeń. Pacjenci zwykle radzą sobie z problemem nosząc okulary bądź soczewki kontaktowe, ale na popularności przybiera trwała metoda korekty wzroku, czyli chirurgia laserowa. Wrocław to jeden z obszarów, gdzie można wykonać profesjonalny zabieg.

Chirurgia laserowa jest znana od lat 90. ubiegłego wieku, warto jednak podkreślić, że zmieniły się metody. Niegdyś lekarze posługiwali się wiązką lasera diamentowego do precyzyjnego nacinania rogówki. Obecnie techniki przywracania zdrowego wzroku są jeszcze bezpieczniejsze.

Na czym polega chirurgia laserowa? Wrocław i jego mieszkańcy mogą korzystać z nowoczesnej metody modelowania przedniej ściany rogówki. Zabieg chirurgiczny może mieć dwojaki charakter:

  1. Chirurgia laserowa soczewkowa – polega na modelowaniu soczewki przy pomocy lasera, powszechnie wykonywana jest u pacjentów z daleko- lub krótkowzrocznością,
  2. Chirurgia laserowa rogówkowa – podczas zabiegu chirurg wymienia wadliwą soczewkę oka na nową bądź nakłada na oko dodatkową soczewkę.

Chirurgia laserowa wzroku występuje również pod nazwą chirurgia refrakcyjna. Zabieg polega na spłaszczeniu ściany rogówki u osób zmagających się z krótkowzrocznością lub uwypukleniu – u pacjentów cierpiących na dalekowzroczność.

Chirurgia laserowa Wrocław. Kto może skorzystać z zabiegu?

Jakie warunki trzeba spełnić, aby zakwalifikować się do zabiegu chirurgii laserowej? Wrocław ma dostęp do nowoczesnej, precyzyjnej aparatury medycznej, mogą z niej skorzystać pacjenci, których wada mieści się w ściśle określonym przedziale sferycznym:

  • do -12 dioptrii w przypadku krótkowzroczności,
  • do +6 dioptrii w przypadku dalekowzroczności,
  • do 6 dioptrii w przypadku astygmatyzmu.

Chirurgię refrakcyjną można zastosować również w przypadku starczowzroczności czy astygmatyzmu. Warto podkreślić, że zabieg można wykonywać jedynie wówczas, gdy wada jest stabilna i nie pogłębia się minimum od roku. Inne przeciwskazania, które należy wymienić to stan zapalny oczu, niektóre choroby oczu, a także okres ciąży i karmienia piersią.

Chirurgia laserowa – Wrocławskie Centrum Okulistyczne

Chirurgia laserowa Wrocław możliwość leczenia i zabiegów w nowoczesnej placówce medycznej – Wrocławskim Centrum Okulistycznym. Na pacjentów czeka doświadczona, godna zaufania kadra, a także zaawansowany technologicznie sprzęt, który pozwala na przeprowadzanie zabiegów z najwyższą precyzją. Już dziś zapoznaj się z ofertą placówki (wco.com.pl) i wygodnie zarejestruj się na wizytę, korzystając z formularza dostępnego na stronie.

Polecane

Dodaj komentarz