Gabinet ginekologiczny – jak powinien być wyposażony?

Poradnia ginekologiczna to nie tylko ładny, przyjazny wystrój. Jeszcze ważniejszy jest sprzęt, którym dysponuje lekarz. To od niego, w połączeniu z doświadczeniem lekarza, zależy zdrowie pacjentek. Czego spodziewać się można w dobrze przygotowanym gabinecie ginekologicznym?

Podstawowe wyposażenie gabinetu ginekologa prywatnie – czego należy oczekiwać?

Jeżeli lekarz chce w profesjonalny, bezpieczny sposób zapisać swojej pacjentce jakiekolwiek lekarstwa, powinien najpierw ją zbadać. To szczególnie ważne w przypadku korzystania z takich usług, jak na przykład antykoncepcja we Wrocławiu i innych miastach. Przed przyjmowaniem doustnej antykoncepcji konieczne jest wykonanie badań, między innymi zaburzeń krzepliwości krwi.

W gabinecie poza fotelem ginekologicznym przyda się także nawet niewielka przebieralnia. Może być połączona z łazienką dla komfortu pacjentek. Inny sprzęt to oczywiście wzierniki, także do pobierania próbek cytologicznych. Lekarz położnik powinien mieć także KTG, wagę i ciśnieniomierz, dla sprawdzania podstawowych parametrów życiowych płodu i matki.

Diagnostyka rozwojowych wad płodu – jaki sprzęt?

Do podstawowych badań prenatalnych we Wrocławiu i nie tylko wystarczy USG. Poza tym lekarz musi mieć odpowiednie szkolenie i doświadczenie, aby wiedzieć, jak odczytywać obraz na monitorze USG i by nie umknął mu żaden szczegół. Sprzęt musi być również nowoczesny i regularnie serwisowany.

W przypadku diagnostyki rozwojowych wad płodu przyda się także USG 3D, a nawet 4D. Taki obraz jest również niezapomnianą pamiątką dla przyszłej matki. Kobiety chętniej wybierają prywatne gabinety, które są dobrze wyposażone. W ten sposób na jednej wizycie mogą się wnikliwie zbadać. Lekarz wykonujący na przykład USG transwaginalne od razu jest w stanie postawić diagnozę.

Dobrze wyposażony, a przy tym miły dla oka gabinet ginekologiczny ma duże znaczenie dla pacjentki. Do takiego miejsca po prostu wraca o wiele chętniej.

 

Polecane

Dodaj komentarz