Pielęgnacja brody nie musi być trudna. Sprawdź, jak pielęgnować brodę

dbanie o brode

Moda potrafi się zmieniać, lecz trzeba przyznać, że zawsze broda, która jest dobrze zadbana, przystrzyżona i wystylizowana ma w sobie to coś, co sprawia, że chcielibyśmy takową mieć. Z pewnością myśli tak wielu mężczyzn, którzy nie wiedzą jednak, iż osiągnięcie takiego efektu nie musi być trudne. Wystarczy wiedzieć, jak pielęgnować brodę.

Jak pielęgnować brodę — jest to prostsze, niż myślisz!

Wielu mężczyzn dość niechętnie podchodzi do zapuszczania i pielęgnacji brody, obawiając się, iż jest to trudne. Często zapewne wyobrażają sobie, że do tego trzeba mieć szafkę pełną kosmetyków i używać ich każdego dnia tracąc nawet po kilkadziesiąt minut dziennie. Cytując klasyka: „Nic bardziej mylnego”. Pielęgnacja brody jest wręcz dziecinnie prosta i gdy wejdzie nam w nawyk, to będzie zajmować dosłownie krótką chwilę.

Do podstawowej pielęgnacji brody, która zapewni już jakieś efekty, wystarczy posiadać bowiem maksymalnie trzy kosmetyki oraz jedno akcesorium do brody. Nie jest to więc ogromna liczba, a do tego nie powinno to stanowić ogromnego wydatku, który skutecznie zniechęciłby wielu mężczyzn niewiedzących, co daje olejek do brody, czy też czemu potrzebne są inne kosmetyki. 

3 czynności, dzięki którym będziesz wiedział, jak pielęgnować brodę

Jeśli chcesz wiedzieć, jak pielęgnować brodę tak naprawdę możesz ograniczyć się zaledwie do trzech czynności, dzięki którym będziesz miał podstawową wiedzę, która jest już jednak wystarczająca do skutecznego dbania o stan swojego zarostu. 

Pierwsza, wręcz obowiązkowa czynność, którą trzeba wykonywać, jeśli chcemy wiedzieć, jak pielęgnować brodę to jej mycie. Broda może być bowiem ośrodkiem bakterii i zbiera w sobie różne inne zanieczyszczenia. Najczęściej są to oczywiście różne resztki z jedzenia. Dlatego myjąc ją, pozbywamy się tych zanieczyszczeń i co najważniejsze oczyszczamy skórę. 

Mycie z kolei uzupełniamy o pielęgnację z udziałem jednego ważnego kosmetyku, jakim jest olejek do brody. Bardzo ważne jest, by nakładać go właśnie dopiero po dokładnym umyciu brody specjalnym szamponem. W ten sposób olejek trafi na czystą skórę i znacznie szybciej oraz skuteczniej się wchłonie. Do tego warto regularnie brodę szczotkować. Do tego służy wykonana z włosia naturalnego szczotka do brody. 

Ostatnia czynność, dzięki której można wiedzieć, jak pielęgnować brodę to jej przycinanie. Sprawia ono, że zarost szybciej rośnie i co najważniejsze, gdy zacznie robić się dłuższy, można zapanować nad jego kształtem. Aby jednak mieć pewność, że to się uda, warto podcinać brodę u dobrego barbera. 

Polecane

Dodaj komentarz