Jak wyczyścić fotelik samochodowy i nosidełko dla dziecka?

Foteliki i nosidełka dla dzieci są niezbędne, aby prawidłowo przewozić maluchy. Przepisy bowiem nakazują wyraźnie, że konieczne jest ich posiadanie w każdej sytuacji, gdy przewożone są dzieci, określają również sposób ich właściwego montażu w samochodzie.

Dlaczego trzeba czyścić foteliki dla dzieci?

Z biegiem czasu jednak foteliki samochodowe czy nosidełka dla młodszych dzieci wymagają odpowiedniego czyszczenia. Do zabrudzeń, które najczęściej spotykane są w przypadku takich przedmiotów, zalicza się kurz i błoto, jednak często również zdarzają się większe plamy. Zaliczają się do nich zabrudzenia z jedzenia czy picia, niezwykle często bowiem maluchy dostają je w trakcie podróży. Dlatego regularne czyszczenie fotelika samochodowego jest niezwykle istotne, aby uniknąć rozprzestrzeniania się bakterii i zarazków, które chętnie bytują na takich właśnie zabrudzeniach.

Jak wyczyścić fotelik dziecięcy?

Kwestia tego, jak wyczyścić fotelik dziecięcy związana jest bardzo często z jego projektem i materiałem, z jakiego jest wykonany. Wiele firm, które zajmują się ich produkcją, stara się stworzyć foteliki, które nie tylko będą bezpieczne, ale również stosunkowo łatwe w czyszczeniu. W znacznej większości modeli można bez problemu zdjąć tapicerkę fotelika i wyprać ją w pralce. Pozostałe części należy przed ponownym założeniem tapicerki wymyć. Niektóre foteliki zbudowane są z elementów styropianowych, wówczas nie można ich zbytnio moczyć. Najlepiej wytrzeć je najpierw z kurzu przy pomocy suchej szmatki, a następnie użyć wilgotnej gąbki do usunięcia silniejszych zabrudzeń. Jeśli fotelik wykonane jest z elementów plastikowych, nie trzeba obawiać się ich uszkodzenia pod wpływem wilgoci. Jednak należy ostrożnie postępować, jeśli chodzi o zastosowanie gorącej wody, elementy fotelika mogą bowiem ulegać zniekształceniu podczas polewania wrzątkiem.

Gdzie znaleźć informacje o prawidłowym czyszczeniu fotelika?

Niemal każdy producent udostępnia klientom informacje dotyczące tego, jak prawidłowo wyczyścić fotelik. Ponadto sklep z fotelikami dla dziecka również jest w stanie pomóc klientom w rozwiązaniu ich problemów z właściwym wyczyszczeniem fotelika. Informacje zazwyczaj dotyczą temperatury, w jakiej można prać materiałowe elementy fotelika, a także prawidłowego czyszczenia pozostałych elementów. Bez problemu również można uzyskać instrukcje dotyczącą prawidłowego sposobu zdejmowania tapicerki fotelika. Warto również poznać ewentualne przeciwwskazania, jak chodzi o stosowanie określonych środków czyszczących.

Polecane

Dodaj komentarz