Domowy niezbędnik przy infekcjach u dzieci

produkt dla dzieci

Jesień to czas częstych przeziębień u najmłodszych. Gdy pojawiają się pierwsze objawy choroby, należy zareagować szybko, by nie doprowadzić do niebezpiecznych powikłań. Dobrze mieć wówczas pod ręką urządzenia ułatwiające postawienie diagnozy i skuteczne leczenie.

Choroba u najmłodszych to niełatwy czas dla nich samych, ale także dla rodziców, zwłaszcza tych bardzo małych dzieci, które nie są jeszcze w stanie powiedzieć, co im dolega. Przeziębienie potrafi utrudnić funkcjonowanie malucha w ciągu dnia oraz spokojny sen w nocy. Ból głowy, gardła, katar, kaszel, zatkany nosek utrudniający oddychanie, to ogromny dyskomfort, który objawia się przejmującym płaczem i marudzeniem. W takiej sytuacji wszelkie próby pomocy zatroskanych rodziców mogą powodować dodatkowe rozdrażnienie u dziecka. Warto zatem sięgać po nowoczesne rozwiązania stworzone z myślą o małych pacjentach.

Niezbędny do monitorowania stanu dziecka jest oczywiście termometr

Najlepiej, gdy mierzy temperaturę szybko i dokładnie, a sama czynność nie wywołuje u najmłodszych niepotrzebnego stresu. Nowoczesny, bezdotykowy termometr na podczerwień firmy innoGIO posiada dodatkowo podświetlany wyświetlacz oraz możliwość wyłączenia dźwięku, co ułatwia wykonanie pomiaru podczas snu dziecka. Dodatkową zaletą urządzenia jest wbudowana karta pamięci rejestrująca 20 ostatnich pomiarów, która ułatwi monitorowanie stanu zdrowia maluszka. Termometr przyda się w domu również na co dzień. Oprócz temperatury ciała można nim zmierzyć także temperaturę powierzchni, w tym płynów i pokarmów w zakresie od 0°C – 100 °C. To szczególnie przydatna funkcja dla rodziców małych dzieci, za pomocą której mogą zmierzyć temperaturę wody do kąpieli, mleka czy zupki, bez obaw o poparzenie swojego maleństwa.

Podczas przeziębienia u dziecka dużą ulgę w leczeniu górnych dróg oddechowych przynoszą systematyczne inhalacje. Ta metoda sprawdza się także przy zapaleniu oskrzeli czy zatok. Inhalacje udrażniają nosek dziecka poprzez rozrzedzanie wydzieliny, ułatwiają odkrztuszanie, dodatkowo nawilżają i odkażają. Są szczególnie pomocne u alergików i astmatyków. Aby podnieść skuteczność inhalacji, wskazane jest użycie nebulizatora – urządzenia, które umożliwia aplikację preparatów czy leków wziewnych w postaci rozpylonego areozolu bezpośrednio do układu oddechowego. Wytworzona przez nebulizator mgiełka osiada na krtani, gardle, tchawicy i oskrzelach, a najmniejsze cząsteczki potrafią dotrzeć aż do pęcherzyków płucnych. Podanie leku w takiej formie i w taki sposób zwiększa jego działanie terapeutyczne oraz zmniejsza skutki uboczne towarzyszące podawaniu tabletek doustnych.

W inhalatorze siateczkowym firmy innoGIO zastosowano nowoczesną, siateczkową membranę, która nie nagrzewa się, co sprawia, że struktura leku na poziomie molekularnym nie ulega zmianie. W przeciwieństwie do tradycyjnych inhalatorów sprężarkowych nebulizator membranowy nie wymaga podłączenia dodatkowych akcesoriów, takich jak wężyk czy pojemnik do nebulizacji. Jest on też wyjątkowo niewielkich rozmiarów, dlatego łatwo go przechowywać nawet w małym mieszkaniu. Urządzenie z powodzeniem można również zabrać na spacer czy w podróż. W komplecie znajdują się dwie maski inhalacyjne – dla dzieci oraz dorosłych, dbając o zdrowie całej rodziny.

Polecane

Dodaj komentarz