Koła poporodowe – czy warto zdecydować się na ich zakup?

Kobiety w ciąży przy kompletowaniu wyprawki dla siebie i malucha często zastanawiają się nad tym, które akcesoria będą przydatne nie tylko w szpitalu, ale i w czasie połogu. Oczywiście ubranka dla dziecka, pieluszki czy koszule nocne i podkłady poporodowe to absolutna postawa. Coraz częściej jednak kobiety oczekujące na narodziny potomka zastanawiają się nad zakupem specjalnej poduszki do siedzenia po porodzie (tzw. koło poporodowe). Czym jest poduszka poporodowa?

Co warto wiedzieć po kołach poporodowych?

Czym są koła poporodowe? To niewielkich rozmiarów poduszki, których średnica w większości przypadków wynosi około 50 cm. Poduszka przeznaczona jest do siadania, a swoim wyglądem przypomina nieco popularne amerykańskie pączki (stąd też często można spotkać się z nazwą donut pillow).
Najlepsze poduszki poporodowe powinny mieć w środku wypełnienie z materiałów, które dobrze dopasowują się do kształtu ciała.

Często w przypadku porodów naturalnych zachodzi konieczność nacięcia krocza, które następnie po narodzinach dziecka zostaje zszyte. Pozostawia to jednak bolesną ranę, która musi się zagoić.ze względu na to, że jest to miejsce newralgiczne i narażone na bolesny ucisk przy siadaniu. W jego niwelowaniu przydatna będzie poduszka poporodowa, z której można skorzystać z dowolnym miejscu, aby zmniejszyć ból przy siadaniu.

Dlaczego warto sięgać po poduszki poporodowe?

Koła poporodowe przydatne będą nie tylko po porodzie, ale jeszcze przed rozwiązaniem ciąży, kiedy to pozwolą kobiecie na utrzymanie odpowiedniej postawy i rozluźnienie mięśni miednicy.

Dlaczego warto stawiać na takie właśnie poduszki? Przede wszystkim ze względu na to, że:

  • idealnie dopasowują się do ciała, pozwalając na przybranie najwygodniejszej pozycji w czasie siedzenia;
  • wspomagają gojenie krocza – korzystanie z takiej poduszki zapewnia przewiew, nie powoduje podrażnień czy odparzeń;
  • korzystanie z poduszki zmniejsza ból.

Poduszka poporodowa jest lekka i niewielka, dzięki czemu bez problemu można ją wszędzie ze sobą zabierać.
Warto wspomnieć o tym, że poduszki poporodowe dobrze sprawdzają się również u osób zmagających się z bolesnymi hemoroidami.
Poduszka poporodowa jest łatwo dostępna i można kupić ją a niemal każdym sklepie, w którym przyszła mama nabywa poszczególne elementy wyprawki dla swojego malucha. Koła poporodowe występują w szerokiej gamie wzorów, dzięki czemu kobiety mogą wybierać nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne poduszki.

 

Polecane

Dodaj komentarz