Czym nakładać podkład? Jeszcze do niedawna posiłkowałyśmy się palcami i pędzlami, jednak od kiedy na rynku pojawiły się gąbki do makijażu to właśnie one cieszą się największym zainteresowaniem. Make-up wykonany za pomocą beauty blendera może prezentować się niezwykle zjawiskowo, ale tylko wtedy, gdy wyeliminujemy błędy dość często przytrafiające się podczas jego stosowania. Zatem czego unikać używając gąbeczki do makijażu?
Tylko wilgotna gąbka do makijażu
Jednym z najczęściej powielanych błędów towarzyszących wykonywaniu makijażu twarzy beauty blenderem jest używanie go „na sucho”. Przed każdorazowym zastosowaniem gąbeczki należy ją namoczyć, aby zwiększyła swoją objętość i stała się bardziej miękka. Jest to bardzo ważne w kontekście jeszcze bardziej komfortowego nakładania kosmetyków w płynie lub w sztyfcie, nie tylko podkładu czy korektora, ale również rozświetlacza czy bronzera. Warto również pamiętać, że sucha gąbeczka wchłania zdecydowanie więcej produktu niż gąbka mokra.
Wklepywanie zamiast rozsmarowywania podkładu
Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z gąbeczkami do makijażu zraża się do nich po kilku pierwszych użyciach. Wszystko przez nieestetyczne smugi i „dziury” w podkładzie, które najczęściej nie wynikają ze słabej jakości kosmetyku czy beauty blendera. Winna okazuje się nieprawidłowa technika używania gąbeczki. Posuwiste ruchy blenderem należy zamienić na ruchy stemplujące. Dzięki temu podkład czy krem BB nie tylko będzie lepiej wyglądał na skórze, ale zyska też na trwałości.
Beauty blender nie tylko do podkładu
Choć utarło się, że gąbeczką rozprowadza się głównie podkłady i korektory, to w rzeczywistości zakres ich użyteczności jest znacznie szerszy. Wilgotny beauty blender świetnie nadaje się do rozcierania bronzerów i rozświetlaczy o mokrej, kremowej formule. Co więcej, gąbką do makijażu można przypudrować okolice oczu czy strefę T, a także wykonać „baking”, czyli nałożenie dużej ilości pudru sypkiego w celu lepszego utrwalenia podkładu.
Jak dbać o beuaty blender?
Zalety gąbek do makijażu zachęcają do ich regularnego stosowania, jednak nie można zapominać o tak istotnym aspekcie jak ich prawidłowe myciu i przechowywanie. Gąbeczki należy myć po każdym użyciu, najlepiej od razu, zanim podkład czy inne kosmetyki zdążą zaschnąć. Do tego celu warto użyć zwykłego szarego mydła, płynu do mycia naczyń czy preparatów dedykowanych czyszczeniu blenderów. Po umyciu gąbeczki należy umieścić ją w ciepłym i przewiewnym miejscu, aby mogła całkowicie wyschnąć. Schowanie wilgotego beuaty blendera do szuflady to prosty przepis na siedlisko bakterii i grzybów.