Bebiko PRO+ 2 – nasza najdelikatniejsza formuła* dla malutkich brzuszków

mleko dla dziecka

Układ pokarmowy dziecka rozwija się jeszcze długo po jego narodzinach i jest bardzo wrażliwy. Na każdym etapie rozwoju potrzebuje szczególnej dbałości i delikatnego traktowania, w tym dopasowanego sposobu żywienia. Bebiko PRO+ 2 to nasza najdelikatniejsza formuła[1] wspierająca wciąż dojrzewające brzuszki. Daje im podwójne wsparcie dzięki wykorzystaniu LACTOFIDUS – unikalnego procesu inspirowanego naturalnym zjawiskiem fermentacji mlekowej, unikalnej kompozycji błonnika GOS/FOS oraz kompletnej kompozycji[2] składników odżywczych wspierających prawidłowy rozwój[3] malucha. W trosce o komfort użytkowania teraz Bebiko PRO+ 2 dostępne jest w nowym opakowaniu – wygodnej puszce.

Kilka słów o pracy dojrzewającego brzuszka

Ubranka z miękkich i delikatnych materiałów czy łagodne produkty do pielęgnacji mogą pomóc przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny, a także zadbać o komfort wrażliwego na czynniki zewnętrzne maluszka. Od pierwszych chwil życia dziecka należy również poświęcić wiele uwagi jego brzuszkowi, który w początkowym okresie życia jest bardzo delikatny. Dlaczego? Bo chociaż kluczowe organy zostały już wykształcone i rozpoczęły swoją pracę jeszcze w brzuchu mamy, po narodzinach układ pokarmowy dziecka wciąż bardzo intensywnie się rozwija. Brzuszek niemowlęcia dojrzewa nawet przez kilka pierwszych lat jego życia. Przykładowo dopiero po 1. urodzinach enzymy trawienne osiągną pełną aktywność. Malutki organizm nie umie jeszcze radzić sobie z każdym typem pokarmu, dlatego jest bardzo wrażliwy na to, jakie pożywienie otrzymuje.

Rola mikrobioty jelitowej – o tym warto wiedzieć!

Dobroczynny wpływ na pracę brzuszka ma odpowiednia mikrobiota jelitowa dziecka, którą w większości tworzą bifidobakterie oraz pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus. Ich rozwój wspierają oligosacharydy obecne w mleku mamy, które odżywiają oraz pobudzają wzrost i aktywność dobrych bakterii w układzie pokarmowym niemowlęcia. Prawidłowy rozwój mikrobioty jelitowej zależy od wielu czynników, do których należą m.in. rodzaj przyjścia niemowlęcia na świat czy sposób karmienia w pierwszych miesiącach życia maluszka. Mikrobiota jelitowa pełni wiele wartościowych ról, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Do jej zadań należy m.in. rozkład niestrawionych resztek pokarmu, ochrona organizmu przed infekcjami i drobnoustrojami oraz połączenie witamin z grupy B oraz witaminy K[4].

Pokarm na miarę potrzeb delikatnego brzuszka

Ze względu na intensywny rozwój i wyjątkową delikatność organizmu niemowlę potrzebuje specjalnej ochrony. Przez pierwsze 6 miesięcy życia w naturalny sposób zapewnia mu ją wyłączne karmienie piersią, które, zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jest najodpowiedniejszym sposobem żywienia w tym okresie. Mleko matki ma unikalny skład odpowiadający wymaganiom tak delikatnego, wciąż rozwijającego się organizmu. Dostarcza właściwe składniki odżywcze, a także sprzyja dojrzewaniu mikrobioty jelitowej, która usprawnia pracę układu pokarmowego.

Jeśli mama nie może karmić piersią, powinna wraz z lekarzem pediatrą odpowiednio dopasować mleko modyfikowane do konkretnych potrzeb (np. dolegliwości trawiennych okresu wczesnodziecięcego) oraz wieku dziecka. Ważnymi składnikami mleka modyfikowanego są wapń i witamina D, a także żelazo i wielonienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega 3. Warto również zwrócić uwagę na specyficzne składniki mleka, które mogą wspierać delikatny układ pokarmowy malucha, na przykład na zawartość błonnika pokarmowego. Mleko następne Bebiko PRO+ 2 zawiera unikalną kompozycję błonnika GOS/FOS, a także LACTOFIDUS – unikalny proces inspirowany naturalnym zjawiskiem fermentacji mlekowej. Odpowiednio dobrany pokarm będzie zatem dla niemowlęcia nie tylko źródłem niezbędnych składników odżywczych, ale też cennym wsparciem dla jego wciąż dojrzewającego i delikatnego układu pokarmowego.

„Wiemy, że układ pokarmowy dziecka rozwija się jeszcze długo po jego przyjściu na świat, dlatego potrzebuje szczególnego i delikatnego traktowania, w tym dopasowanego sposobu żywienia. Właśnie dlatego maluszkom po 6. miesiącu życia, które nie mogą być karmione piersią, oferujemy Bebiko PRO+ 2. To nasza najdelikatniejsza formuła[5] wspierająca malutkie brzuszki. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i w trosce o komfort użytkowania naszych produktów, wprowadziliśmy nowe opakowania – wygodne puszki” – wyjaśnia Paulina Suska, Kierownik marki Bebiko 2.

* Wśród mlek następnych Bebiko.

Ważne informacje: Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt oraz rekomendowane dla małych dzieci wraz z urozmaiconą dietą. Mleko matki zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.

Polecane

Dodaj komentarz