Trendy w codziennej pielęgnacji w 2021 rok

trendy

Nawet najbardziej misternie wykonany makijaż nie będzie spełniał swojego zadania, który nasza skóra nie będzie w optymalnej kondycji. Odpowiednio odżywiona, elastyczna i wolna od niedoskonałości skóra to cel każdej kobiety, którego nie da się osiągnąć bez domowych metod pielęgnacji. W tym roku warto wyróżnić kilka ciekawych trendów beauty, dzięki którym zachowanie młodzieńczego i zdrowego wyglądu stanie się zdecydowanie łatwiejsze.

Kosmetyki ekologiczne na topie

Znalezienie w drogerii produktów ekologicznych czy wegańskich jeszcze do niedawna zakrawało o cud, a jeśli już jakieś kosmetyki zwróciły naszą uwagę, to najczęściej odstraszały swoją ceną. W przeciągu ostatnich lat przybyło jednak marek kosmetycznych, które stawiają na wysokiej jakości produkty ekologiczne, które korzystnie wpływają na kondycję naszej skóry i włosów i to bez obciążania naszego domowego budżetu. Wielu producentów przy tworzeniu produktów pielęgnacyjnych do ciała wykorzystuje innowacyjne składniki aktywne pochodzenia roślinnego, takie jak roślinne komórki macierzyste. Co ważne, nie warto całkowicie zamykać się na syntetyczne składniki kosmetyków, które w niewielkich ilościach poprawiają ich skuteczność bez szkody dla naszej skóry.

Produkty z filtrami UV nie tylko na plażę

W codziennej pielęgnacji niezwykle ważne miejsce zajmują produkty zawierające filtry UV, które chronią naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Co prawda wielu producentów nawilżających kremów do twarzy uwzględnia SPF w składach swoich kosmetyków, jednak gama kosmetyków ochronnych rozszerzy się do balsamów i pianek do ciała. Co ciekawe, na 2021 przypada rozkwit dość ciekawej kategorii produktów pielęgnacyjnych z serii „antipollution”, które mają chronić naszą skórę przed smogiem i innymi toksynami unoszącymi się w powietrzu. Dość ciekawe rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę.

Raj dla włosomaniaczek

Wiele z nas ogranicza codzienną pielęgnację włosów do ich umycia i nałożenia odżywki, co często nie przynosi oczekiwanych rezultatów. W trendach pielęgnacyjnych na 2021 rok można zauważyć ogromny fokus nie tylko na poprawę kondycji włosów, ale i skóry głowy. Swoją kolekcję produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów warto zatem poszerzyć nie tylko o odżywcze maski, ale i toniki, wcierki, peelingi czy naturalne oleje roślinne, które pomogą nam się uporać z problemem nadmiernie przesuszonych, łamliwych czy rozdwajających się kosmyków. Na wielu etykietach znajdziemy oznaczenia odnoszące się do porowatości włosów, co również jest dość sporą nowością na polskim rynku kosmetycznym.

Polecane

Dodaj komentarz