Stanik z fiszbinami, czy bez nich? Jaki stanik wybrać?

wybor stanika

Każda szafa kobiety zawiera od kilku do kilkunastu różnych rodzajów staników. Modele biustonoszy dostępne na rynku odzieży różnią się od siebie wyglądem, stylem, są produkowane z fiszbinami, można kupić również staniki bez fiszbin. Współcześnie pojawiła się nowa specjalność- brafitterki. Jest to osoba, która profesjonalnie pomoże dopasować stanik do kształtu piersi, by stanik spełniał swoje zadanie w pełni. Jakie funkcje spełnia stanik?

Wiele znaczeń noszenia stanika

Biustonosz jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie przytrzymać biust na pewnym poziomie. Dzięki niemu uzyskuje się walory estetyczne, czyli piękny kształt biustu oraz zdrowotne, bo pomaga odciążyć kręgosłup. Kwestia odpowiedniego stanika bez fiszbin albo z fiszbinami jest kluczowa. Niewłaściwie dobrany, zbyt ciasny albo luźny, nieodpowiednia miseczka względem piersi, rozmiar, to aspekty, które mają wpływ na samopoczucie, wygląd, a nawet mogą spowodować dolegliwości bólowe. Kręgosłup potrzebuje pomocy w pionizacji ciała kobiecego, aby nie musiał dawać oznak bólowych w odcinku kręgów szyjnych albo lędźwiowym. Niestety większość kobiet źle dobiera rozmiar stanika. Między innymi dlatego rozwinęła się specjalność brafitterki. Warto choć raz wybrać się do niej na konsultacje, aby poznać właściwy rozmiar i dać ulgę plecom.

Rodzaje staników

Biustonosze mają wiele kształtów, które mają spełniać różne zadania. Wymienia się np. staniki z miękkimi miseczkami, usztywniane albo półusztywniane. Każdy jest inaczej profilowany. Bardotki posiadają zwykle silikonowy pasek, dodatkowo przytrzymuje stanik w miejscu. Doceniony przez kobiety o małych biustach stanik push-up ma na celu unieść piersi wyżej, aby dekolt wyglądał na pełniejszy. Staniki mogą posiadać fiszbiny, zwłaszcza wskazane dla kobiet o pełnych biustach, aby odciążyć ramiona i kręgosłup. Staniki bez fiszbin polecane są dla kobiet ceniących wygodny, swobodny styl. Doskonale sprawdzają się dla młodych kobiet, które nie potrzebują jeszcze podnoszenia piersi i ich modelowania. Staniki te są bardziej miękkie, dopasowują się do kształtu piersi, często wybierają je karmiące matki. Kobiety uprawiające sport równie często wolą stanik bez fiszbin, ponieważ pozwala czuć się komfortowo i wygodnie podczas wysiłku fizycznego.

Biustonosz powinien być w sposób doskonały dobrany do ciała kobiety, kształtu piersi oraz funkcji, jaką ma spełniać. Dzięki bogatej ofercie staników, ich różnym rodzajom oraz rozmiarom, nie powinno być problemem znalezienie tego właściwego. Konsultacja u brafitterki to zawsze dobry pomysł, aby zadbać o zdrowie i samopoczucie wybierając np. staniki bez fiszbin.

Polecane

Dodaj komentarz