Poznaj plazmę azotową – innowacyjną technikę liftingu powiek i zmarszczek

medycyna estetyczna

Wiele kobiet powstrzymuje się przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej z bardzo prostego powodu – niechęci do poddawania się zabiegom chirurgicznym dość mocno ingerujących w nasze ciało, zwłaszcza jeśli chcemy poprawić estetykę w obszarze delikatnej skóry oczu. Z pomocą przychodzą zabiegi z wykorzystaniem plazmy azotowej, które umożliwiają korekcję opadających powiek bez użycia skalpela czy lasera. Zatem jakie właściwości posiada plazma azotowa i kiedy warto ją zastosować?

Plazma azotowa – czym się charakteryzuje?

Energię plazmową powszechnie uznaje się za czwarty stan skupienia materii, który wykazuje się szeregiem właściwości działających z korzyścią dla naszej urody. W chirurgi plastycznej i nowoczesnej medycynie estetycznej do uzyskania energii plazmowej często wykorzystuje się lotny azot, a w zasadzie elektrony oddzielone od atomu pierwiastka wyniku działania fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej. Tak powstaje plazma, która przenika do głębszych partii skóry, pobudzając zachodzące w niej procesy regeneracyjne, a także przywracając jej tak pożądaną elastyczność, jędrność i młodzieńczy wygląd.

Zabieg plazmą azotową – czy jest bezpieczny?

Plazma azotowa to idealna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej przeprowadzanych z użyciem skalpela, kwasu hialuronowego czy botoksu, ponieważ nie narusza naturalnej bariery ochronnej naszej skóry. Tajemnica sukcesu zabiegów plazmą azotową polega na bezinwazyjnym przenikaniu energii plazmowej do skóry właściwej, czemu towarzyszy zjawisko „odparowania części skóry”, więc jej niewyczuwalnego uszkodzenia. W wyniku tej metody skóra reaguje wzmożoną produkcją kolagenu i elastyny, przez co naturalnie się unosi, a zmarszczki zostają subtelnie wygładzone.

Plazma azotowa – jakich efektów można oczekiwać?

Dla kogo zabiegi plazmą azotową? Okazuje się, że tą metodą poprawiania urody powinny zainteresować się nie tylko osoby marzące o korekcie opadających powiek, ale też wypełnieniu zmarszczek mimicznych i drobnych bruzd. Zabieg z użyciem energii plazmowej jest skuteczny nie tylko w walce z oznakami starzenia się skóry, ale również z bliznami, śladami po trądziku młodzieńczym, przebarwieniami, znamionami czy rozstępami, które przyczyniają się do obniżenia naszej samooceny. Co ważne, wizytę w gabinecie medycyny estetycznej należy powtórzyć kilkukrotnie, w trzymiesięcznych odstępach. Warto też wiedzieć, że plazmę azotową można zastosować niezależnie od pory roku, na czym zyskuje dostępność i popularność tych nowoczesnych zabiegów.

Polecane

Dodaj komentarz