Operacja nosa – zabieg, który odmieni Twoje życie!

Rinoplastyka, zwana także operacją nosa, to procedura medyczna, która umożliwia rewolucyjną metamorfozę wyglądu twarzy. Jeżeli masz problem z nosowym garbem, nieproporcjonalną wielkością, asymetrią lub innym nieestetycznym defektem, to warto skonsultować się z chirurgiem plastycznym i rozważyć zabieg. W ramach jednej procedury możliwe jest osiągnięcie wielu pozytywnych zmian, które sprawią, że polubisz swoje odbicie w lustrze i będziesz pewna/y siebie na każdym zdjęciu z profilu. Przeczytaj, jakie korzyści niesie ze sobą operacja nosa!

Jaki jest koszt operacji nosa?

Rozpocznijmy od kluczowej kwestii, czyli kosztów związanych z operacją nosa. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku, jak również od stopnia skomplikowania problemu, rozległości operacji i obszaru nosa, który wymaga korekty. Również renoma kliniki, w której chcesz poddać się zabiegowi, może wpłynąć na cenę. Miasto, w którym znajduje się klinika oraz doświadczenie i renoma chirurga plastycznego, który będzie przeprowadzał operację, również mogą mieć wpływ na cenę. W przypadku operacji plastycznej nosa, koszty wahają się od około 4500 zł do nawet 20000 zł w przypadku kompleksowego zabiegu. Ostateczna cena może się znacznie różnić, więc jeśli zależy ci na kosztach, warto porównać oferty kilku klinik. Należy również pamiętać, że koszty obejmują znieczulenie, niezbędne badania i wizyty kontrolne po operacji.

Jakie są wskazania do operacji nosa?

Należy mieć na uwadze, że decyzja o poddaniu się operacji nosa zależy w rzeczywistości od nas samych. Dla niektórych osób, występowanie garbu na nosie może nie stanowić problemu, ale dla innych może to być powodem do pojawienia się kompleksów, niższej samooceny i ogólnego niezadowolenia z wyglądu. Czasami, nos może być zbyt rozległy, nieproporcjonalnie duży, asymetryczny lub zapadnięty – wszystko są to kwestie, z którymi pacjenci zgłaszają się na zabieg plastyczny nosa. Ponadto, oprócz względów estetycznych, operacja nosa może wynikać z potrzeby usunięcia skrzywienia przegrody nosowej (gdy przepływ powietrza przez nos jest utrudniony i gdy pojawiają się częste infekcje zatok). W sytuacji, gdy doszło do urazu nosa, operacja plastyczna nosa może być także potrzebna do jego rekonstrukcji, jeśli jest to wskazane.

Jak przebiega operacja nosa?

Całość procedury zależy od tego, którą część nosa poddać korekcie. Można wykonać ją za pomocą metody otwartej lub zamkniętej. W obu przypadkach lekarz przeprowadza odpowiednie cięcia i zmienia kształt nosa. Czas trwania samej operacji zależy od tego, czy trzeba zmienić część chrzęstną czy kostną nosa. Najdłuższy czas zajmuje całkowita korekta nosa. Po zabiegu pacjentowi zakłada się specjalny opatrunek i gips, a na twarzy pojawiają się obrzęk i siniaki, które stopniowo znikają. W czasie rekonwalescencji należy unikać uszkodzenia nosa (należy unikać sportów kontaktowych), nie przegrzewać go i nie narażać na działanie zimna. Konieczne jest nawilżanie śluzówki nosa i spanie z uniesioną głową. Ostateczny efekt korekty będzie widoczny po kilku miesiącach lub nawet roku.


Źródło: https://drwitwicki.pl/zabiegi/twarz/korekcja-nosa/

Polecane

Dodaj komentarz