Nici liftingujące – w trakcie jakich zabiegów się ich używa?

liftingujace nici

Nowoczesne metody kosmetyczne pozwalają osiągnąć naprawdę spektakularne efekty odmładzające. Jednym z takich rozwiązań są nici liftingujące. Jak się je stosuje i na czym polega ich fenomen?

Jak działają nici liftingujące?

Młody wygląd i cera pozbawiona zmarszczek to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Upływający czas, uwarunkowania genetyczne, styl życia, narażenie na stres, nieodpowiednia pielęgnacja i inne przyczyny powodują, że skóra twarzy szybko się starzeje. Aby cofnąć oznaki starzenia, korzysta się obecnie z wielu metod. Jedną z najpopularniejszych jest zabieg wykorzystujący nici liftingujące. Pozwalają one napiąć i unieść skórę, przez co poprawia się owal i kształt twarzy. Do zabiegu wykorzystywane są specjalne nici wykonane z biodegradowalnego materiału. Jego wchłanianie dodatkowo stymuluję skórę do produkcji kolagenu. Efekt, jaki można uzyskać po zabiegu, jest widoczny natychmiast i utrzymuje się około 2 lata. Za pomocą nici możliwe jest także konturowanie kształtu twarzy. Pomaga to wielu osobom pozbyć się kompleksów, a tym samym wzmocnić poczucie pewności siebie. 

Jak zachować młody wygląd skóry na dłużej?

Odpowiednio zadbana cera odwdzięczy się promiennym wyglądem przez lata. Nigdy nie jest za późno na to, żeby wprowadzić odpowiednią pielęgnację. Warto dbać o skórę na co dzień, zarówno rano, jak i wieczorem. Rano obowiązkowym elementem powinno być nakładanie filtra SPF. Nawet w mało słoneczne dni chroni on skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Wieczorem najważniejszym punktem jest dokładne oczyszczenie. Dodatkowo regularnie należy wykonywać zabiegi złuszczające. Peelingi medyczne w Jeleniej Górze oraz innych miastach, to zabiegi wykorzystujące różnego rodzaju kwasy – m.in. migdałowy, glikolowy, salicylowy. Pozwalają one dogłębnie oczyścić skórę i pobudzić ją do regeneracji. Zawsze muszą być dobierane przez specjalistę. Nieumiejętne zastosowanie kwasów może poważnie uszkodzić skórę. 

Polecane

Dodaj komentarz