Jakie właściwości wyróżniają się kosmetyki ze śluzu ślimaka?

kosmetyki ze sluzu slimaka

Współczesne kosmetyki odpowiadają na potrzeby skóry. Nie tylko pielęgnują ją i spowalniają pojawienie się na niej zmarszczek. To kosmetyki, które odżywiają skórę od środka i pobudzają ją do odnowy i regeneracji. Jednym ze składników stosowanych we współczesnych kosmetykach jest śluz  ślimaka. Kosmetyki z jego wyciągiem cieszą się dużą popularnością. Dlaczego?

Śluz ślimaka – jakie ma właściwości?

Śluz ślimaka znany był w starożytności. Wykorzystywano go do leczenia zmian na skórze, oparzeń, ran czy łagodzenia zapaleń skóry. Obecnie śluz ślimaka jest powszechnie stosowany w kosmetykach pielęgnacyjnych i zabiegowych, na przykład w Asian Beauty Małgorzata Lee. Zawarte są w nim cenne składniki pielęgnacyjne i regeneracyjne, takie jak alantoina, kwas glikolowy, kolagen, kwas hialuronowy, polifenole, przeciwutleniacze peptydy przeciwdrobnoustrojowe. Dzięki temu wydzielina ze śluzu ślimaka ma wpływ na szybsze gojenie się ran i regenerację skóry. Dlatego też kosmetyki z tą substancją są stosowane po kosmetycznych zabiegach inwazyjnych. Pobrany śluz zostaje oczyszczony i przetworzony na finalny składnik, jakim jest filtrat śluzu ślimaka, czyli czysty śluz ślimaka, który może być następnie wykorzystywany w kosmetykach.  

Dla kogo kosmetyki ze śluzu ślimaka?

Śluz ślimaka ma wiele dobroczynnych właściwości. Nie tylko odżywia skórę, ale wpływa także na jej jędrność, podwyższa poziom nawilżenia i przyczynia się do widocznego wygładzenia skóry. Kosmetyki ze śluzu ślimaka są zalecane dla osób o każdym typie skóry. Powinny być stosowane zwłaszcza przez osoby, które borykają się z wysuszoną skórą, pozbawioną blasku i energii, z widocznymi oznakami starzenia. Tego typu kosmetyki pozwalają na błyskawiczną regenerację naskórka. Dzięki nim skóra staje się idealnie nawilżona i odzyskuje blask i jędrność. Skóra regeneruje się znacznie szybciej i nie jest wysuszona.

Kosmetyki ze śluzem ślimaka powinny stosować osoby po zabiegach kosmetycznych, które zaliczane są do grupy inwazyjnych. Jest to substancja, która regeneruje skórę i odżywia ją. 

Polecane

Dodaj komentarz