Najgorętsze trendy makijażowe na 2021 rok

modny makijaz

Jeszcze do niedawna w makijażu twarzy rządziły w pełni matowe wykończenia, jednak już w ubiegłym roku można było zauważyć zamiłowanie do naturalnego i świeżego looku. Brwi również pozostają nieokiełznane i dzikie, natomiast zdecydowanie więcej szaleństwa wkradnie się do makijażu oczu. To właśnie one, wspólnie z brwiami, będą w tym roku najbardziej wyeksponowane z bardzo prostego powodu – konieczności noszenia maseczek. Jak zatem przedstawiają się trendy makijażowe w 2021 rok?

Naturalny glow

Czasy ciężkich podkładów kryjących o matowym wykończeniu minęły i znacznie bardziej pożądanym efektem jest promienna cera. W tym roku warto „zaprzyjaźnić się” z kremami BB i podkładami o lekkich formułach, które subtelnie wyrównają koloryt cery i jednocześnie nadadzą jej zdrowego blasku. Niezwykle istotną rolę odgrywa tutaj pielęgnacja skóry, która stworzy bazę dla makijażu rozświetlającego. Jego idealnym wykończeniem będzie sypki rozświetlacz nałożony na policzki i na wszystkie inne miejsca, które chcemy rozświetlić. Panie z suchą cerą mogą pokusić się o użycie płynnego rozświetlacza.

Nieokiełznane brwi

Mocno wyrysowane brwi to jeden z tych trendów, którego w tym roku lepiej się wystrzegać. Teraz przyszedł czas na nieokiełznane brwi, które będą idealnym uzupełnieniem naturalnego makijażu cery. Brwi wystarczy delikatnie wyczesać, braki uzupełnić kredką w naturalnym kolorze naszych włosków a całość utrwalić permanentnym żelem lub niezwykle modnym ostatnio mydełkiem do brwi, które jest niezwykle łatwe w użyciu.

Eksperymenty z eyelinerem

W makijażu oka będzie działo się naprawdę wiele, bo do łask wracają eyelinery i kredki do oczu. Co ciekawe, wcale nie trzeba gimnastykować się z tworzeniem idealnej „jaskółki” na górnej linii rzęs. Można wyjść poza wytarte schematy, rysując rozmytą kreskę między powieką o linią brwi czy też zakańczając ją artystycznym akcentem. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się technika stemplowania za pomocą płaskich przedmiotów czy nitki, dzięki czemu możemy uzyskać najbardziej finezyjne kształty kresek na oku.

Zoom na usta

Jeśli chodzi o usta, w 2021 roku mamy do wyboru dwie możliwości. Możemy postawić na naturalne usta zaakcentowane delikatnym błyszczykiem lub pomadką nawilżającą lub użyć wyrazistej szminki w ciemniejszych odcieniach, najlepiej fioletu, bordo, wiśni, choć i ponadczasowa, intensywna czerwień sprawdzi się doskonale. Jeśli decydujemy się na tak odważną odsłonę makijażu ust, powiekę warto jedynie zaznaczyć rozświetlaczem, a rzęsy delikatnie wytuszować czarną maskarą.

Polecane

Dodaj komentarz