Modne płaszcze damskie wiosna 2022

Najnowsze wiosenne trendy w modzie damskiej prezentują się bardzo różnorodnie. Tendencja ta nie mogła ominąć także modeli płaszczy. Najbardziej gorące modele mają luźny krój i nie krępują tym samym ruchów. Niekwestionowanym hitem są kolory ziemi, w tym brązy i różnej maści szarości. Jakie jeszcze płaszcze będą modne w sezonie wiosna-lato 2022? Podpowiadamy.

Modne płaszcze damskie na wiosnę 2022 – trencz

Jedne z najmodniejszych modeli wśród płaszczy damskich wiosna 2022 to te, w których postawiono na trencz. O ile ten klasyczny nigdy nie wyszedł z topowych trendów, o tyle do łask wkradł się także ten, w którym postawiono na niestandardowe tkaniny w bonusie z intensywną kolorystyką. Wśród topowych barw można wymienić między innymi niebieską, zieleń, jak również różne odcienie czerwieni oraz żółci.

Trendy w płaszczach damskich wiosna 2022 – postaw na graficzne wzory

Mocne graficzne printy są absolutnym hitem tej wiosny. Śmiało więc można stawiać na odważne w sylu czarno-białej szachownicy czy też zwierzęcych dekorów w tym na przykład motyli. O ile panterki i kwiaty, które były modne w zeszłym sezonie nadal utrzymają wysoką pozycję, o tyle można powiedzieć, że bardziej odważne dekory po prostu je wypierają.

Modne płaszcze damskie wiosna 2022 – skóra górą

Miękka czarna skóra z której został uszyty płaszcz będzie tej wiosny bardzo gorącym hitem. Jeśli jeszcze do tego dodamy luźny, prosty krój, to możemy być pewni, że będziemy prezentować się niczym z wybiegów największej sławy projektantów. Niektóre z modeli, które proponują są dodatkowo zdobione np. dużym kołnierzem czy też frędzlami, co dodaje im charakteru. Obok takiego modelu na pewno nie można przejść obojętnie.

Płaszcze damskie wiosna 2022 – wygoda ze sportowym zacięciem

Ta wiosna będzie należała także dla płaszczy w których postawiono na nieśmiertelną klasykę gatunku – sportowe zacięcie. Sportowe płaszcze idealnie wpisują się w potrzeby kobiet, które stawiają na wygodę, ale równocześnie nie boją się przełamania konwencji. W praktyce oznacza to, że mogą zestawiać tego rodzaju modele np. z eleganckimi butami czy też spodniami lub sukienkami dodając stylizacji nieoczywistego tonu.

Płaszcze damskie wiosna 2022 prezentują się bardzo ciekawie. Najmodniejsze modele udowadniają, że modą trzeba się bawić i podchodzić do niej z dystansem. Najważniejsze jest to, aby czuć się wygodnie w stylizacji i z jej pomocą odzwierciedlać swoją osobowość. Pamiętajmy o tym, że o ile trendy są ważne, o tyle równie istotne jest nasze indywidualne poczucie stylu.

Polecane

Dodaj komentarz