Czym kierować się przy wyborze aparatu słuchowego dla dziecka?

aparat sluchowy

Dobry aparat słuchowy dla dziecka powinien być dopasowany do jego wieku oraz potrzeb. Należy także zwrócić uwagę na to czy nasza pociecha jest w stanie samodzielnie zadbać o niego zadbać oraz czy na konkretnym etapie jej życia istotna jest dla niej dyskretna wielkość urządzenia. Jakimi parametrami się więc kierować przy zakupie? Podpowiadamy.

Rodzaj aparatu słuchowego

Na początek należy rozważyć rodzaj aparatu słuchowego, który najlepiej sprawdzi się pod względem komfortu noszenia oraz sposobu działania. Wśród najtańszych modeli urządzeń znajdziemy przede wszystkim te zauszne. Główny element urządzenia jest ukryty za małżowiną ucha, a wkładka wewnątrzuszna może być wymienialna. Tym samym jest to idealne rozwiązanie dla małych dzieci, które wraz ze wzrostem mogą korzystać z wkładek o różnej mocy i innym kształcie, dopasowanym do aktualnej wielkości przewodu słuchowego.

Aparaty wewnątrzkanałowe to doskonały pomysł dla nieco starszych dzieci, które mają świadomość tego jak dbać o takie urządzenie. Istotną zaletą jest przede wszystkim dyskrecja. Dość często ten typ urządzenia jest zaprojektowany w taki sposób, aby imitować naturalny kolor skóry. Istotną zaletą jest także długi czas działania na jednym ładowaniu oraz wygoda związana z łatwością obsługi.

Zobacz także: https://magiakobiet.pl/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-nowoczesny-aparat-sluchowy/

Na jakie parametry urządzenia słuchowego dla dziecka zwrócić uwagę?

Aparaty słuchowe dla dzieci to urządzenia, które już w zamyśle konstruktorów muszą być wytrzymałe i odporne na przypadkowe uszkodzenia. Należy także zwrócić uwagę na to czy dziecko czuje się komfortowo po założeniu urządzenia na ucho. Oczywiście należy zawsze brać pod uwagę kwestię związaną z przyzwyczajeniem się do nowej sytuacji i nietypowego sprzętu, który musi nosić na co dzień. Trzeba jednak dać dziecku wybór między różnymi typami aparatów.

Kolejną kwestią jest łatwość obsługi. W niektórych modelach mamy do czynienia z niewielkimi przyciskami, które służą do regulacji mocy. Wybierając aparat dla starszego dziecka warto wybrać taki, którym będzie mógł w dowolnym momencie sterować i dopasować do indywidualnych potrzeb. Nowoczesnymi urządzenia można sterować także za pośrednictwem smartfona, co w znaczący sposób ułatwia zmianę poszczególnych parametrów.

Dla dziecka, szczególnie starszego, kluczowe znaczenie może mieć wygląd aparatu słuchowego. W sklepach znajdziemy modele kolorem przypominające naturalny odcień skóry, jak i takie z różnymi motywami lub nadrukami.

Szeroki wybór aparatów słuchowych można znaleźć na portalu https://akademiaslyszenia.pl/.

Polecane

Dodaj komentarz