Makijaż pod maseczkę – jak skutecznie przedłużyć jego trwałość?

makijaz pod maseczke

Miłośniczki makijażu dziennego nie mają łatwo – nie dość, że trwałość make-upu jest wystawiona na potężną próbę, to w dodatku skóra pod maseczką jest jeszcze bardziej narażona na problemy skórne. Od wybuchu pandemii minął rok i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie będziemy mogły uwolnić się od masek ochronnych, dlatego warto wiedzieć, jak przygotować „pandemiczny makijaż” niewrażliwy na obecność maseczki.

Makijaż pod maseczkę – pielęgnacja na pierwszy miejscu

Odpowiednia pielęgnacja to pierwszy krok do trwałego i nieobciążającego makijażu, zwłaszcza w obliczu tak niekorzystnych warunków, jakie stwarzają maseczki ochronne. Warto postawić nie tylko na kremy o działaniu mocno nawilżającym czy ujędrniającym, ale również antybakteryjnym i redukującym wydzielanie sebum, które w połączeniu z wilgocią tworzą wręcz idealne środowisko dla rozwoju bakterii.

Makijaż a maseczka – tylko lekkie kosmetyki

Mocno kryjący podkład o oleistej formule w duecie z maseczką ochronną to najgorsze, co możemy „zafundować” naszej skórze. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w czasie pandemii okazują się produkty o lekkiej konsystencji, które dodatkowo nawodnią skórę i pozwolą jej swobodnie oddychać. Mogą to być lekkie podkłady rozświetlające czy kremy BB, których jakość i trwałość wciąż się poprawia. Najbardziej newralgiczne miejsca, takie jak strefa T można utrwalić pudrem fiksującym, uważając jednak, by nie nakładać go w zbyt dużej ilości.

Makijaż w czasie pandemii – jak najmniej warstw

Jak przedłużyć trwałość makijażu, który ma wytrzymać przez kilkanaście godzin? Złota zasada głosi, że im mniej warstw na twarzy, tym lepiej. Warto zatem ograniczyć się do zastosowania pielęgnacji, lekkiego podkładu i odrobiny pudru utrwalającego, dzięki któremu nasze kosmetyki stworzą spójną całość. Nie warto dokładać swojej cerze dodatkowych obciążeń w postaci silikonowych baz pod makijaż czy bakingu, które mogą przyczynić się do powstawania niedoskonałości, a także podrażnień delikatnej skóry twarzy.

Makijaż pod maseczkę ochronną – spray utrwalający

Na polskim rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej jakościowych sprayów utrwalających do makijażu, które przydają się nie tylko na większe wyjścia, ale i w czasie pandemii, kiedy potrzebujemy sprawdzonych produktów przedłużających trwałość make-upu. Stosując lekkie mgiełki fiksujące można pominąć użycie pudru sypkiego, który w połączeniu z wilgotnym środowiskiem pod maseczką może powodować problemy skórne i pojawienie się niezwykle uciążliwej wysypki.

Polecane

Dodaj komentarz