Jak optycznie powiększyć oko makijażem?

makijaz

Czy można skutecznie powiększyć oczy bez wizyty w gabinecie medycyny estetycznej? Oczywiście, że tak. Efekt głębokiego, elektryzującego spojrzenia można osiągnąć za pomocą kilku sprytnych sztuczek makijażowych, dzięki którym błyskawicznie poprawimy niedociągnięcia budowy naszego oka. Przedstawiamy 5 sprytnych trików, z odtworzeniem których każda z nas powinna sobie świetnie poradzić.

Makijaż na powiększenie oka – kreska na górnej powiecie

Jedną z najskuteczniejszych metod, która pozwala „otworzyć” oko jest narysowanie czarnej kreski na górnej powiecie eyelinerem czy miękką kredką do oczu. Nie można jednak poprzestać na zaznaczeniu linii rzęs, co oczywiście optycznie je zagęści, ale nie powiększy oka. Dopiero „wyciągnięcie” kreski ku górze za pomocą popularnej „jaskółki” pozwoli osiągnąć pożądany efekt. Malując kreskę na powiece należy pamiętać, aby nie była ona zbyt gruba lub zbyt pozioma.

Powiększenie oka makijażem – akcent na załamanie powieki

Oko wygląda na zdecydowanie pełniejsze i większe, gdy wyraźnie zaznaczymy załamanie powieki. Nie chodzi tutaj o narysowanie kreski eyelinerem. Wystarczy użycie sypkiego cienia w stonowanym, ale ciemniejszym odcieniu niż na pozostałej części powierzchni powieki. W ten sposób oko nabiera odpowiednich proporcji i wydaje się głębiej osadzone.

Optycznie powiększone oczy dzięki wyrazistym rzęsom

Żadna kobieta, która marzy o powiększeniu oczu makijażowymi trikami nie może zapomnieć o tak istotnym elemencie, jakim jest mocne wytuszowanie i podkręcenie rzęs. To właśnie dzięki wyrazistym rzęsom można osiągnąć efekt „kociego oka”, który korzystnie wpływa na wygląd makijażu twarzy. Aby uzyskać jeszcze bardziej spektakularne rezultaty małej metamorfozy, warto zainwestować w zalotkę, która pozwoli maksymalnie unieść rzęsy i nadać im właściwego ułożenia.

Powiększone oczy dzięki rozświetlaczowi

Okazuje się, że rozświetlacz to kosmetyk o wielofunkcyjnym charakterze. Pozwala bowiem skutecznie wykonturować twarz, ale równie doskonale spisuje się w powiększającym makijażu oka. Odrobina rozświetlacza w jego wewnętrznym kąciku oraz pod linią brwi to w świecie make-upu dość znana technika, dzięki której można dodać spojrzeniu odpowiedniej trójwymiarowości. Do tego skóra pięknie się błyszczy, na czym zyskuje cały makijaż.

Makijaż optycznie powiększający oko – bez brwi się nie uda

Pragnąc w pełni wykorzystać potencjał, jaki dają nam kolorowe kosmetyki do twarzy nie można pominąć tak istotnego etapu jakim jest zaznaczenie brwi. Bez tego trudno o w pełni zadowalający efekt końcowy, zwłaszcza gdy włoski na twarzy są dość niesforne i jasne. Delikatnie wyeksponowany łuk brwiowy za pomocą maskary czy pomady to niezawodny sposób na powiększenie oka.

Polecane

Dodaj komentarz