Dzieła sztuki na bawełnie. Nowa polska marka bielizny – „Desusy”

bielizna

A gdyby tak bawełniane, czyli najzdrowsze majtki były także piękne i trwałe? Z tego marzenia powstała nowa, polska marka bielizny – Desusy. Naturalne figi i brazyliany mają nie tylko zapewnić najlepszy komfort, ale i cieszyć oko. Majtki zdobione są dziełami popularnej artystki, Magdy Górskiej. 


Bieliźnie stawia się wysokie wymagania. Najlepiej jakby była trwała i wygodna, ale też piękna i zdrowa. Producenci muszą więc iść na kompromis. To sprawia, że ładna bielizna jest kilkurazowa, a trwała staje się nielubianym, nudnym produktem, z kategorii „konieczność”. Desusy to dowód na to, że można inaczej. Po roku projektowania uniwersalnych konstrukcji i wzorów, sumiennego wyboru materiałów oraz licznych testów, powstała pierwsza wyjątkowa kolekcja. Ewelina Radzewicz i Żaneta Reszka, założycielki sklepu zapewniają, że stworzone przez nie figi i brazyliany zaspokoją bieliźniane potrzeby wielu kobiet w różnym wieku. Swoją markę tworzą w stałym kontakcie z klientkami. – Jeszcze przed etapem produkcji przeprowadziłyśmy badanie potrzeb, w którym wzięło udział ponad 3 tysiące kobiet, a od 10 miesięcy aktywnie prowadzimy konto na Instagramie, gdzie zadajemy pytania i konsultujemy pomysły. Testerkami pierwszych prototypów zostały bliskie osoby- nasze mamy, siostry i przyjaciółki. Desusy tworzone są więc przez kobiety, z kobietami i dla kobiet – mówi Żaneta Reszka.

Aby produkować bieliznę, która jest trwała i wygodna, a jednocześnie piękna twórczynie marki postanowiły dodać artystycznego sznytu do bawełnianego materiału. I tak zrodziła się myśl nadrukowania wyjątkowych dzieł sztuki na produkowanym w Polsce materiale z certyfikatem Oko-Tex Standard 100 – kolaży, które z pewnością podbiją serca estetek.

Pomysłodawczynie marki udowadniają w ten sposób, że noszona na co dzień bawełna może być oryginalna i dodawać pewności siebie

Twórczynią pierwszej artystycznej kolekcji Desusów została Magda Górska (@magda_americangansta) – Ten pomysł mnie urzekł. Majtki miały być kolorowe i energetyczne, a zarazem kobiece i pełne wdzięku. Kolorystyka, na której się skupiłyśmy, to głęboka zieleń i truskawki w śmietanie. Zanurzyłam się w te barwy, poczułam delikatność tkaniny i tak powstały finalne kompozycje – mówi artystka. – Kolaż, który ma zdobić ubranie, zwłaszcza tak intymne i bliskie naszej skórze, powinien nie tylko cieszyć oko, ale także wzmacniać pewność siebie i wyzwalać radość. Jestem pewna, że posiadaczki desusów sięgając do bieliźniarki każdego dnia będą mogły poczuć się choć odrobinę lepiej. Ta kolekcja powstała po to, by coś tak na pozór prozaicznego jak majtki, umiliło dzień. Jestem szczęśliwa, że mogę tworzyć tę swoistą sztukę użytkową – dodaje Górska.

Flagowymi produktami internetowego sklepu Desusy są figi i brazyliany ozdobione kolażami Magdy Górskiej: eleganckie Mesa Colorado (kompozycja największych dzieł kultury, rajskich ptaków i elementów kartograficznych) oraz soczyste Sunshine Florida (połączenie egzotycznych owoców, strzelistych kwiatów i eksplozji kolorów). W ofercie sklepu będą dostępne także gładkie majtki w kolorach Malachit i Koral oraz tworzące z nimi zestaw topy. Pierwszą kolekcję dopełniają body z długim rękawem. Są one idealnym przykładem na to, że bawełna sprawdza się nie tylko w sypialni czy pod ubraniem, ale także stanowi oryginalną podstawę stylizacji na co dzień. Wszystkie produkty dostępne są w rozmiarach S-XL w sklepie internetowym www.desusy.pl

Polecane

Dodaj komentarz