Czy koszule i spodnie łatwo jest ze sobą zestawić?

moda meska

Stworzenie modnej, a jednocześnie ponadczasowej stylizacji to spore wyzwanie. Warto korzystać z tych ubrań, które już znajdują się w naszej garderobie. U panów bardzo często są to koszule oraz spodnie w najróżniejszych modelach, wzorach i kolorach. Czy te dwa elementy ubioru są proste w łączeniu? O czym warto pamiętać, jeżeli chcemy stworzyć modne stylizacje?

Modny ubiór dopasowany do okazji

W dobieraniu codziennych stylizacji niezwykle istotne jest, aby były one dopasowane do konkretnej okazji. W ten sposób nie tylko nie odstajemy ubiorem, ale też okazujemy szacunek innym osobom. Dlatego jeżeli wymaga tego sytuacja, czasami musimy zdecydować się na stonowane kolory bądź wzory. A jak skompletować szafę, aby bez problemu tworzyć przeróżne looki?

U panów bardzo często znajdziemy w szafie zarówno koszule, jak i spodnie. To dobry wybór, ponieważ te dwa elementy ubioru mogą pasować do siebie idealnie. O ile tylko będziemy pamiętali o pewnych modowych zasadach, które warto wdrożyć w życie.

Jak wybierać modne koszule?

Jeżeli zależy nam na wyborze modnych koszul, to warto pamiętać, że liczy się nie tylko ich kolor czy wzór, ale także dopasowanie do naszego ciała. Nie wybierajmy tych modeli, które nie pasują do naszej sylwetki, ale są aktualnie na czasie. W takim ubraniu nie będziemy czuć się dobrze.

Z mody nigdy nie wychodzą klasyczne, dopasowane koszule w neutralnych kolorach. Może być to biel, czerń, brąz czy granat. Panowie coraz chętniej stawiają jednak na nieco bardziej ekstrawaganckie ubrania, która przyciągają uwagę. Latem szczególnie modne są koszule z krótkim rękawem w stylu hawajskim. Wypada nosić je na niezobowiązujące spotkania bądź podczas wyjazdów na wakacje.

Jak wybierać modne spodnie?

Tymczasem spodnie zazwyczaj stawią doskonałe tło dla naszej góry. Nie warto kupować modeli zbyt obcisłych, ani też tych, które określane są jako luźne. Najlepiej znaleźć w tym równowagę. Dobrej jakości jeansy zawsze będą modne, natomiast ważne jest, aby odpowiednio o nie dbać i nie doprowadzać ich do stanu, w którym na pierwszy rzut oka widać będzie, że materiał jest już sprany i wytarty.

W męskich szafach znajdziemy także modele znane jako chinosy, które bardzo często łączy się właśnie z koszulami, czy również popularne w ostatnim czasie joggery. Te ostatnie także dają nam wiele możliwości, jeżeli chodzi o tworzenie modnych i ponadczasowych stylizacji.

Jak łączyć koszule i spodnie?

Jeżeli chcemy łączyć ze sobą koszule spodnie, to pamiętajmy o tym, aby nie wprowadzać wizualnego chaosu. Czasami im prościej, tym lepiej. Jeżeli podobają się nam wzorzyste spodnie albo takie, które mają krzykliwy kolor, to zdecydowanie lepiej, jeżeli połączymy je z  neutralną górą.

Ekstrawaganckie koszule polubią się natomiast z prostymi spodniami, na przykład tymi w kolorze czarnym, beżowym, granatowym czy brązowym. W takim przypadku dół stroju będzie stanowił jedynie tło. Pamiętajmy też, aby kupować takie modele, w których nie tylko czujemy się dobrze, ale które będą odpowiednie do naszej sylwetki.

Polecane

Dodaj komentarz