O czym pamiętać, dekorując stół na przyjęcie?

dekoracje

Stylowo udekorowane stoły to nieodłączny element każdego przyjęcia. To właśnie wokół nich gromadzą się zaproszeni goście, by skosztować potraw lub porozmawiać. Stylowych akcesoria takie jak szklane patery, efektowne kryształy czy pięknie migoczące świece pomogą stworzyć przytulną atmosferę, która z pewnością przypadnie zgromadzonym do gustu. Planując oryginalne aranżacje, warto bowiem pamiętać, że dodatki odgrywać mogą równie istotną rolę, co odpowiedni obrus lub części zastawy. Na co zatem zwrócić uwagę, przygotowując wystrój sali lub salonu, w którym odbędzie się przyjęcie?

Dekoracje w duchu minimalizmu

Wielbiciele minimalizmu cenią sobie zazwyczaj pełen harmonii, a co za tym idzie, pozbawiony nadmiaru zbędnych elementów klimat. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z ozdób. Odświętnego charakteru pomogą nadać szklane patery, ozdobne kompozycje kwiatowe czy nowoczesne świeczniki. By cieszyć się efektownym, a zarazem nieprzesadzonym wyglądem, warto również zadbać o to, by całość prezentowała się spójnie. Szklane naczynia o prostych, geometrycznych formach doskonale współgrać będą się z oszczędnymi dekoracjami. Kompozycję uzupełnią designerskie kieliszki lub pojedyncze kwiaty w wąskich, czarnych lub białych wazonach. Szykownym wykończeniem będą również umieszczone w eleganckich szklanych paterach na cienkich nóżkach desery lub owoce. Przeglądając witrynę https://alleglass.pl/pl/c/Patery-Szklane/21, można zauważyć, że zainteresowaniem cieszą się modele wyposażone w pasujące klosze, które pozwolą zachować świeżość artykułów spożywczych.

Nowoczesny szyk

Zapadające w pamięć dekoracje to dla wielu osób niezwykle ważny element przyjęcia. Planując wystrój sali, warto sięgnąć po stylowe akcesoria, dzięki którym wnętrze będzie prezentować się jeszcze piękniej. Można postawić również na oryginalne pomysły, które na pewno wzbudzą zachwyt zgromadzonych. Tradycyjne bukiety zamienić można na smukłe szklane patery wypełnione barwnymi płatkami kwiatów. Za sprawą takiej aranżacji stół w mgnieniu oka nabierze nowoczesnego charakteru. Miłośnicy efektownych rozwiązań mogą zdecydować się również na metalowe misy wypełnione wodą, w których umieścić można pływające świeczki. Migoczące, odbijające się w tafli wody płomienie nadadzą kompozycji romantycznego charakteru. Obecnie bardzo modnym elementem wystroju sali (a przy tym niezwykle wdzięcznym obiektem do fotografowania) są tak zwane słodkie stoły, czyli mini bar z wyborem deserów. W szklanych paterach umieszcza się różnego typu słodkości, takie jak babeczki, pianki czy cukierki.

Polecane

Dodaj komentarz