Jak zregenerować włosy po zimie?

regeneracja wlosow

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a więc jest to idealny moment na to, żeby przygotować włosny do zdjęcia czapki. Mowa o zatroszczeniu się o ich zdrowie, które rzecz jasna przekłada się także na atrakcyjny wygląd. Jak zadbać o włosy po zimie, aby znów stały się naszą ozdobą? Podpowiadamy.

Zima nie sprzyja dobrej kondycji włosów. Mróz, wiatr i wiele innych szkodliwych czynników atmosferycznych skutecznie przyczyniają się do jej osłabienia. W efekcie struktura włosa zostaje uszkodzona, co przekłada się na to, że staje się on suchy, łamliwy i często pozbawiony objętości. Są jednak sposoby na to, aby znów wyglądały pięknie i zdrowo.

Pielęgnacja włosów po zimie – doceń moc ziół i witamin

Sprzymierzeńcem na drodze do zregenerowania włosów po zimie jest znany jeszcze przez nasze babcie skrzyp polny. Jest to zioło, które zwiera duże ilości krzemu, którzy nie bez powodu nazywany jest jako pierwiastek urody. W praktyce oznacza to, że bardzo wpływa on na poziom nawilżenia włosów. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że zdecydowanie hamuje on ich wypadanie, jak również jest skuteczny w walce z łupieżem. Skrzyp bardzo wpływa także na wzrost włosów i stanowi taką tarczę na zakażenia skóry. Kolejna w kolejce dobrodziejstw jakie ze sobą niesie jest biotyna czyli inaczej witamina H. Nazywana jest witaminą zdrowych włosów, bo wzmacnia je od wewnątrz. Warto wiedzieć, że udowodniono iż opóźnia także ich proces siwienia, jak również ma realny wpływ na zmniejszenie ich wypadania.

Dieta na wzmocnienie włosów

Na wzmocnienie włosów najlepiej jest sięgać po witaminy z grupy B. Są one niezbędne do wzrostu włosa, jak również mają istotny wpływ na to, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji. Świetnie w tej roli sprawdzają się także kwasy omega-3, które sprawiają, że skóra jest nawilżona. Nie bez znaczenia jest także to, że stanowią tarczę dla organizmu przed procesami utleniania. Bardzo ważne jest także włączenie do codziennej diety produktów bogatych w cynk, żelazo oraz selen.

Wzmocnienie włosów przez dobór odpowiednich kosmetyków

Kolejny ważny krok to dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów. Koniecznie zadbajmy o to, aby w naszej łazience znalazło się miejsce na maseczki nawilżające, jeśli włosy są przesuszone. Warto także skonsultować się z fryzjerem, aby dobrał szampon i odżywkę odpowiednie do struktury włosów, jak również problemów, jakie pojawiły się z nimi po zimie. Nie bójmy się także podcinania końcówek. Jest to często dość trudne, kiedy zapuszczamy włosy, jednak niezbędne do tego, aby zapewnić im dobrą kondycję.

Polecane

Dodaj komentarz