Czy warto zdecydować się na plastykę brzucha?

Kiedy tkanka tłuszczowa odkłada się w nadmiarze w okolicy brzucha, figura nie wygląda proporcjonalnie. Niestety z tego rejonu bardzo trudno pozbyć się tłuszczyku. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, a dokładniej plastyka brzucha. Operacja, która daje spektakularne efekty wyszczuplenia! Przeczytaj na czym polega.

Na czym polega plastyka brzucha?

Plastyka brzucha, czyli inaczej abdominoplastyka, to zabieg polegający na korekcji brzucha poprzez wycięcie nadmiaru skóry i usunięcie tkanki tłuszczowej. Podczas operacji chirurg wykonuje poziome cięcie w okolicy nadłonowej oraz pępka. Następnie odseparowuje od siebie tkanki oraz usuwa nadmiar skóry i tłuszczu z dolnej części brzucha. Taka operacja może być również połączona z liposukcją. Po wycięciu odpowiedniej ilości tkanek chirurg naciąga pozostałą skórę, aby odpowiednio uformować płaski brzuch i wykonuje nacięcie w okolicy pępka (aby pozostał on na swoim miejscu). Podczas zabiegu można również dokonać korekcji mięśni prostych brzucha.

Dla kogo przeznaczona jest plastyka brzucha?

Ogólnie rzecz biorąc, jest to operacja przeznaczona dla każdego, kto odczuwa dyskomfort z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Jeśli nie możemy pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha, odczuwamy z tego powodu kompleksy, to plastyka brzucha może być skutecznym rozwiązaniem, aby wyraźnie odmienić figurę. Abdominoplastyce poddają się często również kobiety po przebytej ciąży. Kiedy po urodzeniu brzuch nie wrócił do dawnego wyglądu. Pozostał na nim nadmiar tkanki tłuszczowej i wiotkiej, obwisłej skóry – wtedy warto rozważyć tego typu zabieg. Podobnie wygląda sprawa u osób, którym udało się zrzucić dużą ilość kilogramów. W ich przypadku skóra na brzuchu będzie niestety obwisła, nie obkurczy się prawidłowo. Czy w takiej sytuacji można się cieszyć w 100% z sukcesu utraty wagi? Niestety nie. Dlatego warto również w tym przypadku rozważyć zabieg chirurgiczny. Poprzez zastosowanie plastyki brzucha skóra stanie się bardziej naciągnięta i jędrna – dzięki temu efekty odchudzania będą widoczne od razu!

Rekonwalescencja po plastyce brzucha

Mówiąc o szeregu zalet, jakie niesie za sobą plastyka brzucha, niestety nie sposób ominąć faktu, że jest to operacja inwazyjna, która będzie wymagała przejścia określonego czasu rekonwalescencji. W pierwszym tygodniu po operacji zaleca się, aby stopniowo uruchamiać ciało – starać się przebywać z pozycji zgiętej do wyprostowanej. Po zabiegu należy przez 6-8 tygodni nosić specjalny pas uciskowy. Jego funkcją jest zapobieganie tworzeniu się obrzęków i zbierania się płynów. Bardzo ważne jest, aby w czasie rekonwalescencji unikać noszenia ciężarów. Co istotne należy także odpowiednio zadbać o swoją dietę – powinna być tak skonstruowana, aby nie doprowadzić do pojawiania się zaparć, które będą powodowały niepotrzebne napinanie mięśni brzucha. Podobnie w przypadku zażywania leków przeciwbólowych – ważne, aby nie robić tego na pusty żołądek, aby nie doprowadzać do pojawiania się wymiotów. Po wygojeniu się blizny można przystąpić do zabiegów laserowych, które zmniejszą jej widoczność.

Polecane

Dodaj komentarz